5 sytuacji w których warto pójść do Psychologa

Żyjemy w czasach, gdzie codziennie ktoś narzeka na stres. Mamy mnóstwo negatywnych emocji wokół siebie, oraz „modę” na bycie zajętym. Mało kto zwraca uwagę na swoje samopoczucie, na zdrowie, czy rozwój osobisty. Dochodzi do sytuacji, gdy pojawia się stres, problemy z zasypianiem, czy nawet depresja.

To nie żaden wstyd udać się do specjalisty po pomoc, oraz w końcu dowiedzieć się czegoś o sobie. Kiedy warto zatem udać się do psychologa?

 

1. Problemy ze snem

Jeżeli od dłuższego czasu nie potrafisz sobie poradzić z tym tematem i żadne działania nie przynoszą skutków. Warto udać się do specjalisty. Relaks, książka, mniej rzeczy na głowie, medytacja, sport? To wszystko nie przynosi ŻADNYCH skutków? W takim razie pójdź do psychologa. Porozmawiaj, wyjaśnij z czym przychodzisz. Potrzebujesz wiedzy skąd wzięły się Twoje problemy, jak im zaradzić i co najważniejsze potrzebujesz zrozumienia, że Twoje życie należy do Ciebie i to TY możesz ja zmienić na lepsze.

 

2. Toksyczne otoczenie, od którego nie możesz się uwolnić

Jeżeli pracujesz w toksycznym miejscu, albo przebywasz w takim środowisku i za nic nie możesz się od niego uwolnić, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Czasami bywa tak, że boimy się np. odejść z pracy, powiedzieć przyjacielowi, że wykorzystujesz nasz czas, albo rodzinie, że nie masz już siły się wszystkimi opiekować. Mamy jedno życie. To jak wygląda nasze otoczenie, ma na nas bardzo duży wpływ, dlatego dbajmy o siebie.

 

 

3. Gdy pojawia się zwątpienie we własne możliwości

Masz wykształcenie, masz doświadczeni, wiele osób chwali Twoje dokonania, ale…ktoś Cię skrytykował, powiedział, że nie dasz rady, wyśmiał Twój pomysł, a TY nie możesz o tym zapomnieć? W takim razie warto zasięgnąć pomocy psychologa. Nikt nie ma prawa mówić nam jak ma wyglądać nasze życie, jeżeli nie robimy nikomu niczego złego. Właśnie z tego powodu warto budować zdrowe poczucie własnej wartości, oraz tworzyć takie życie jakie chcemy.

 

 

4. Gdy asertywność jest na niskim poziomie

Jeżeli ciężko jest nam odmówić wszystkim wokoło i ciągle narzekamy na brak czasu dla siebie, warto dowiedzieć się czegoś więcej i zasięgnąć rady psychologa. Bycie asertywnym to nie żadne samolubstwo, ani chęć olewania innych. To dbanie o swoje zdrowie, samopoczucie, oraz życie.

 

 

5. Gdy pojawia się depresja

Jeżeli ciągle masz kiepski humor, nic Cię nie cieszy, masz problemy ze snem i masz naprawdę negatywne myśli, udaj się do psychologa. Mamy jedno zdrowie, więc warto o nie dbać, a pomoc profesionalisty może naprawdę dużo pomóc. Nie ma niczego złego w tym, że nie mam siły, ochoty na działanie, czy motywacji. Warto dowiedzieć się po prostu skąd się to bierze, jak się do tego zabrać, oraz co najważniejsze dowiedzieć się, że nie jesteśmy sami i możemy otrzymać pomoc.

 

Powyższe przykłady to tylko kilka podstawowych sytuacji, gdy warto udać się do psychologa po pomoc. Nie jest również tak, że każdy kłopot życiowym, każdą rozterkę i problem trzeba od razu z nim konsultować. Warto mieć jednak świadomość, że na świecie jest mnóstwo osób, które mogą nam naprawdę pomoc, gdy tylko wyrazimy taką chęć 🙂

 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *