Odblokuj te 5 Mitów i popraw swoją efektywność

Każdy z nas ma różne nawyki. Niektóre są pozytywne, niektóre nie. Wiele z nich zostało zaprogramowanych w dzieciństwie przez naszych rodziców, wychowawców i nauczycieli. Mnóstwo osób każdego dnia stara się funkcjonować dobrze, wypełniać swoje obowiązki, ale bardzo często nie zdają sobie sprawy ile czasu w ciągu dnia marnują. Poniżej znajdziesz 5 MITÓW, które sprawią, że spojrzysz zupełnie inaczej na swoje działania, oraz wprowadzisz swoją efektywność na wyższy poziom

 

MIT NUMER 1

Praca od 8:00 do 16:00 to jedyny sposób na to by prowadzić szczęśliwe życie, mieć stabilność, oraz dobre samopoczucie. Dzięki temu możesz mieć emeryturę i gwarancję, że wszystko w życiu będzie dobrze.

Nieprawda. Praca etatowa może być dobra, przyjemna i przyszłościowa, ALE w niektórych przypadkach. To nie jest jedyny sposób na to, by mieć w życiu spokój, szczęście i spełnienie. Druga sprawa, że sama praca na etacie, nie pozwoli Ci realizować wszystkich Twoich marzeń i celów. Pracując od 7:00 do 15:00 masz ograniczony czas, oraz możliwości.

MIT NUMER 2

Geniusze mają bałagan i to pomaga im się skupić. Nieprawda. Bałagan może być obecny w życiu człowieka i owszem da się z tym żyć, ale pomyśl jak bardzo psuje Twoją efektywność. Szukasz jednej kartki przez pół godziny. Co chwilę gubisz swoje materiały. Narzędzia, których używasz do pracy bardzo często Ci się psują, bo o nie nie dbasz.

Porządek to nie tylko minimalizm i układanie wszystkiego pod linijkę. To także ład, który możesz wprowadzić do swojego codziennego funkcjonowania. Dzięki temu zyskujesz mega efektywność.

 

MIT NUMER 3

Robienie kilku rzeczy na raz świadczy o zaradności, oraz świetnych umiejętnościach organizacyjnych. Nieprawda Wielozadaniowość nie istnieje. Gdy wykonujesz jedno zadania poświęcasz mu 100% uwagi. Gdy robisz dwie rzeczy każde dostaje 50% i tak dalej. Im więcej zadań, tym mniejsze skupienie na każdym z osobna. Twoja efektywność spada.

 

MIT NUMER 4

Rutynowe dni to jedyna opcja, by móc dobrze funkcjonować. Nieprawda. Powtarzalne zadania są potrzebne, ale tylko w małym zakresie. Niektóre czynności, są potrzebne każdego dnia, ale NIE MUSISZ przeżywać całego tygodnia w identyczny sposób, do tego narzekać, marudzić jaki to los jest straszny. To nie los. To Twoje decyzje.

 

MIT NUMER 5

Gdy jesteś zajęty, znaczy że wykonujesz same efektywne rzeczy. Nieprawda. Możesz cały dzień jeździć po mieście i nie osiągnąć żadnego efektu. Możesz również spędzić ten czas w domu na „sprzątaniu” ale i tak nie uda Ci się osiągnąć porządku. Kalendarz wypełniony po brzegi nie oznacza, że robimy coś efektywnego. Wręcz przeciwnie. Gdy nie mamy miejsca na odpoczynek i oddech nie będziemy działali produktywnie, bo nie pozwoli nam na to nasz organizm.

Znalazłeś coś dla siebie? W takim razie wykorzystaj to i POPRAW SWOJĄ EFEKTYWNOŚĆ! 🙂 🙂 Mamy jedno życie więc szkoda go marnować na takie rzeczy. Lepiej realizować SWOJE cele i marzenia i czerpać z tego wielką satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *