Cele SMART. Jak ustawić indywidualny rozwój osobisty?

Chciałbyś:

  • realizować swoje cele
  • chciałbyś realizować marzenia
  • podróżować
  • czytać więcej książek
  • stworzyć świetne i wspierające otoczenie
  • rozwijać się
  • nauczyć języka obcego
  • założyć firmę
  • zrobić cokolwiek na co miałeś ochotę, ale do tej pory się bałeś?

W takim razie musisz się wziąć za swój ROZWÓJ OSOBISTY.

Nie za myślenie „Fajnie byłoby być bogatym, szczęśliwym i wgl mieć świetne życie” To wszystko to

a) życzenia

b) nie mają ŻADNYCH konkretów

c) marnują Twój czas, bo zamiast działać to marzysz nie do końca wiadomo o czym

 

Jak znaleźć na to wszystko czas, energię, motywację i chęci? Nie jest łatwo. Nie łykasz magicznej tabletki i niczym NEO wybierasz jedną opcję. Musisz nad sobą pracować, poświęcić określony czas i STWORZYĆ plan. Bez tego wszystkiego będziesz działała na pół gwizdka, będziesz podążał za modą zamiast za marzeniami, a Twoje otoczenie, dalej będzie Ci mówiło co masz robić. Poniżej znajdziesz KONKRETNY PLAN DZIAŁANIA dzięki, któremu zabierzesz się za swój rozwój osobisty z PEŁNĄ MOCĄ! 🙂 Gotowy? W takim razie zapnij pasy, wbij bieg i do dzieła 🙂

 

1.UŻYJ METODY SMART

Jeżeli jeszcze o tym nie słyszałeś, warto zgłębić temat. Używając tej metody ustalasz, że Twój cel będzie:

SPECYFICZNY (Specyfic)

MIERZALNY (Measurable)

ATRAKCYJNY (Attractive)

REALNY (Realistic)

OKREŚLONY W CZASIE (Time – based)

 

2. MONITORUJ SWOJE POSTĘPY

Nie ma nic gorszego jak działanie, działanie i…niesprawdzanie, czy to działa. Po co Ci kampania za 1000 zł, konsultacje za 500, albo sprzęt komputerowy za 10.000 zł jeżeli nie wiesz, czy to działa? Sprawdzaj swoje postępy, sprawdzaj czy dane działania przynoszą Ci klientów, a jeśli nie zmień je.

 

3.  SAMODYSCYPLINA

Nie jest łatwo, bo mamy nawyki. Nie jest łatwo, bo w szkole zamiast zarządzania, oraz efektywności uczą nas marnowania czasu i udawania, że coś robimy. ale DA SIĘ! 🙂 Im bardziej będziesz zdyscyplinowany w swoich działaniach, tym osiągniesz lepsze wyniki. Pamiętaj o tym.

 

4. REGULARNOŚĆ

Jak idziesz na trening i chcesz mieć efekty to chodzisz tam raz na miesiąc czy co 3 dni? A jak chcesz nauczyć się wiersza, lub innego tekstu na pamięć to uczyć się przez 5 minut czy regularnie codziennie przez tydzień? Regularność. Dzięki temu nawet gdy na początku nie będziesz miał klientów, lajków, czy widzów po pewnym czasie wszystko się pojawi. Pamiętaj, że wiele osób czeka na to, że Ty coś opublikujesz, nagrasz, stworzysz, czy będziesz brał udział w dyskusji.

 

5. ŚRODOWISKO

Ucz się od osób, lepszych od Ciebie. Nie przebywaj z osobami, które „zawsze wszystko wiedzą”, narzekają za każdym razem i nic nie robią ze swoim życiem. Ucz się od praktyków. Od osób, które działają i mają konkretne wyniki. Szkoda czasu na toksycznych ludzi, na kłótnie na wysłuchiwanie żalów i pretensji. To Twoje życie i to Ty decydujesz jak będziesz nim zarządzał.

 

Pamiętaj, że marudzenie, narzekanie, biadolenie, pretensje do świata i siedzenie w miejscu to NUDA, MARNOWANIE CZASU, MARNOWANIE POTENCJAŁU 🙂 Lepiej zająć się swoimi marzeniami, celami i czerpaniem wielkiej satysfakcji ze swoich działań.

 

P.S Zapraszam Cię na mój NEWSLETTER! Dzięki niemu będziesz regularnie dostawał wielkie dawki motywacji, wiedzy, oraz jako pierwszy dowiesz się o projektach jakie przygotowałem 🙂 

Formularz zapisu znajduje się po prawej stronie. Dołącz już dziś i korzystaj! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *