Jak wybrać odpowiednią grafikę do artykułu?

Jak wybrać odpowiednią grafikę do artykułu?

Wybór dobrej grafiki do artykułu, to istotny krok w procesie publikacji. Odpowiedni obraz, przyciąga uwagę, oraz wzbogaca treść. Poniżej znajdziesz kilka punktów, które pomogą Ci w tej sytuacji.

1. Jaki jest temat artykułu?

Zanim wybierzesz grafikę, zrozum temat, oraz przesłanie jakie niesie artykuł. Znajdź taką grafikę, która będzie odzwierciedlała treść.

2. Kategoria

Zdecyduj, czy wybierasz zdjęcie, grafikę wektorowa, infografike, czy może ilustracje. Odpowiednia kategoria jest równie ważna.

3. Spójność z marką.

Jeżeli twój artykuł dotyczy marki osobistej, wybierz taką grafikę, która będzie zgodna z identyfikacją wizualną marki. Dzięki temu budujesz spójny wizerunek.

4. Zwracaj uwagę na grafiki zastrzeżone.

Dowiedz się, czy ta która wybierasz, może być używana na stronach internetowych (prawa autorskie) Używaj grafik, które nie posiadają licencji na wykorzystanie.

5. Wybieraj jakość

Używaj grafiki, które mają wysoką jakość, dobry rozmiar, oraz wygląd. Pamiętaj o tym, że grafika wpływa również na budowanie Twojej marki osobistej.

6. Kolorystyka

Zwracaj uwagę na kolory grafiki. Wybieraj taką, która będzie spójna z resztą strony internetowej, lub tym co chcesz zawrzeć w artykule. Dzięki temu, możesz wzmocnić przekaz wizualny swojej marki osobistej.

7. Czytelność

Sprawdź, czy grafika jest czytelna. Powinna być łatwa do zrozumienia, bo Twoim celem jest dotarcie z przesłaniem, do jak największej ilości osób. Unikaj również grafik, które mogą odwrócić uwagę od treści artykułu.

8. Sprawdzaj

Zanim wybierzesz grafikę, testuj różne opcje. Sprawdź, która z nich pasuje do treści i jak się prezentuje na stronie. Styl wizualny jest ważny.

Wybór odpowiedniej grafiki, wymaga czasu i uwzględnienia wielu czynników, takich jak spójność z marką, czy jakość. Warto pamiętać, że grafika powinna być wzbogaceniem artykułu, a dzięki niej możesz przyciągnąć większą liczbę czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *