Dlaczego ludzie nie realizują swoich marzeń?

Na samym początku warto zadać sobie pytanie, dlaczego mnóstwo ludzi jest nieszczęśliwych i wypalonych zawodowo? Czemu nie mają siły na działanie, nie chcą zmieniać swoich przyzwyczajeń i tym samym rozwijać się? Otóż ŚRODOWISKO na nich wpływa. Nie mówimy tutaj tylko o pracy, czy znajomych, lecz o wszelkich ludziach, których spotykamy w swoim życiu. Poniżej znajdziesz kilka pytań, które WARTO sobie zadać, gdy podejmujemy interakcje z drugim człowiekiem.
 
 
🔶Przystosować się, czy podążać własną drogą?
 
 
🔶 Robić to co większość, czy wybrać swoją ścieżkę rozwoju?
 
 
🔶 Poddać się opinii publicznej, czy wytworzyć swoją?
 
 
Nie wszyscy ludzie są nastawieni na zmiany, dlaczego? Bo nikt im nie pokazał jak mogą to zrobić. Na dodatek mnóstwo osób nie ma wsparcia w postaci otoczenia. Słyszy tylko frazesy w stylu „Po co Ci to” „To bez sensu” „Ten biznes i tak nie wypali”.
Jeżeli słyszymy takie teksty od dawna, ciężko nam cokolwiek zmienić, dlatego dobrzy gdy SAMI chcemy wprowadzić jakąś nowość do swojego życia i się rozwijać. Nie jest to łatwe, ale DA się zrobić. Nie trwa to to dwa dni, ale DA się zrobić.
 
Czy jest recepta na realizowanie marzeń? Gotowej dla każdego nie ma
Ale są wskazówki, oraz konkretna wiedza, której można użyć w czasie zmiany swojego życia.
Poniżej znajdziesz podstawy takich działań.
 
1. Stwórz listę celów, plan, strategię. Jeśli nie wiesz czego chcesz od życia nie zmienisz swojego życia.
 
2. Jeśli chcesz coś robić rób to. Nie przekładaj na emeryturę, nie zasłaniaj się brakiem czasu, czy siły.
 
3. Sprawdź, czy NAPRAWDĘ nie masz czasu, pieniędzy, czy zasobów, by coś zrobić. Może to tylko wymówki, które towarzyszą Ci od lat i nie pozwalają ruszyć do przodu.
 
4. Znajdź towarzystwo odpowiednie dla Ciebie. Jeżeli marzysz o podróżach nie spotykaj się z ludźmi, którzy wiecznie narzekają, i nigdy nigdzie nie byli.
 
5. Wybierz swoje cele i dąż do nich NAWET pomimo nieprzychylnych opinii, dziwnych komentarzy, czy wrednych opinii.
 
6. Stwórz listę rzeczy, które PRZESZKADZAJĄ CI w realizowaniu celu. Głośna muzyka sąsiada, powolny sprzęt komputerowy, brak ubrania adekwatnego do wykonywanej pracy itd. 
 
7. Prześledź swój dzień i zobacz co dokładnie robiłeś od samego rana. Czy zjadłeś śniadanie, czy przygotowałeś sobie ubrania, czy latałeś rano i prawie się spóźniłeś? Jakie rzeczy robisz i ile czasu Ci to zajmuje.
 
Gdy sprawdzisz co robisz, i co KONKRETNIE Ci przeszkadza, okaże się, że SAM sabotujesz swoje działania. W takim wypadku wystarczy zmienić swoje nawyki, by móc wykonać pierwszy i najważniejszy krok ku zmianie swojego życia na lepsze. PAMIĘTAJ. Jeżeli ktoś nie chce się zmienić nie zrobi tego. Dalej będzie narzekał, krytykował Cię i NIE ZROBI NIC BY POPRAWIĆ SWOJE ŻYCIE. Szkoda czasu na takie osoby. Życie jest zbyt krótkie byś przejmował się marudami, które wszystko wiedzą lepiej, ale nie robią NIC 😁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *