JAK MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ CZAS W CIĄGU DNIA?

Nie raz pewnie słyszałeś od kogoś, że nie ma czasu, że się nie wyrabia i nie wie kiedy skończy dany projekt. Zapewne znasz takie osoby, które nigdy nie potrafią wygospodarować chwili czasu żeby się z Tobą spotkać, lub zrobić daną rzecz.

Są wiecznie zaganiane, nie wiedzą co mają zrobić, jak skończyć to co zaczęły i wiecznie narzekają. Czasami nie masz już ochoty ich słuchać i najchętniej uciekłbyś gdzie pieprz rośnie. Ale…lepszym sposobem, będzie pokazać im ten wpis w którym jak zwykle zawarłem same konkretne wskazówki. Jak maksymalnie wykorzystać czas w ciągu dnia? Odpowiedź poniżej 🙂

1. Po pierwsze przestań narzekać, biadolić i mówić jak to jest źle.

Nic Ci to nie da, a marnujesz tylko czas, swój i innych. Zacznij w końcu coś robić. Działaj, Zrób pierwszy krok. Nie zrzucaj winy na sąsiada, nauczycielkę, czy rząd. TO TY JESTEŚ ODPOWIEDZIALNY ZA SWOJE ŻYCIE. Otoczenie może się co najwyżej temu przyglądać.

2. Punkt drugi to praca NAD JEDNYM PROJEKTEM.

Nie kombinuj, nie próbuj chwytać kilku srok za ogon. Zacznij w końcu skupiać się nad konkretnym zadaniem. Lepiej zrobić jedno zadanie na 100%, niż 5 na 20%. Jakość możesz zapewnić sobie tylko wtedy, gdy skupisz się na swoich działaniach, czyli będziesz zaczynał, kończył i przechodził do kolejnego projektu.

3. Nie porównuj się do innych.

Jesteś indywidualną jednostką i to od Twoich celów, marzeń i predyspozycji zależy czym będziesz się zajmował w życiu. Nie słuchaj gdy ktoś krytykuje Cię po raz kolejny a przez ostatnich 20 lat nic nie osiągnął. Daj sobie spokój. Szkoda Twojego czasu i nerwów 🙂

4. Deleguj, deleguj i jeszcze raz deleguj.

Nie lubisz rzeczy technicznych? W takim razie nie siedź nad konfiguracją komputera 5 godzin, zleć to komuś. Potrzebujesz poprawić książkę przed jej wydaniem? Nie siedź godzinami i nie sprawdzaj, czy zrobiłeś dużo błędów. Zleć to firmie. Wbrew pozorom koszt wynajęcia kogoś do pomocy będzie bardzo często tańszy niż zaangażowanie Twojego czasu i energii.

5. Zacznij uczyć się technik pozwalających Ci przyśpieszyć.

– efektywna nauka

– szybkie czytanie

– nauka języków obcych

Możesz bez problemu znaleźć nawet darmowe materiały, dzięki którym zaczniesz działać szybciej i sprawniej. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, możesz zapisać się również na jakieś szkolenie, czy kurs, które pomogą Ci zdobyć nowe umiejętności poprawiające Twoją efektywność.

6. Spisz na kartce Twój zwykły dzień.

Następnie sprawdź dokładnie, ile czasu zajmują Ci takie rzeczy jak

– poszukiwanie narzędzi do pracy

– przeglądanie mediów społecznościowych

– pogaduszki ze znajomymi

– narzekanie

– oglądanie telewizji

– granie na komputerze

Po dokładnej analizie okaże się, ile czasu możesz zaoszczędzić REZYGNUJĄC z kilku czynności w ciągu dnia 🙂 Chcesz oszczędzać czas? Chcesz realizować swoje marzenia i hobby? W takim razie SPRAWDŹ DOKŁADNIE jak możesz sobie pomóc. Jak nie marnować czasu, jak używać odpowiednich narzędzi i co robić, by zajmować się konkretną pracą, a nie rozpraszaczami.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

2 myśli na “JAK MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ CZAS W CIĄGU DNIA?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *