Jak planować swoje działania?

Korzystasz z kalendarza? A może chcesz zakupić sobie planner?  Wszystkie chwyty dozwolone 🙂 By działać lepiej i szybciej warto wiedzieć jak…Poniżej znajdziesz konkretne wskazówki, które pomogą Ci w tworzeniu listy zadań.

 

1. Wspieraj swoje działania różnymi sposobami

Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z kalendarza zacznij to robić. Jeśli nigdy nie zapisywałeś tego co chcesz osiągnąć zrób listę. Spróbuj tego czego do tej pory nigdy nie robiłeś, a Twoje działania przyspieszą. Inne podejście to inne efekty. Inne efekty to Twoje zadowolenie z pracy oraz szybszy rozwój.

 

2. Bądź dla siebie pobłażliwy, ale tylko na początku.

Nie musisz (i nie powinieneś) zaczynać treningów od maksymalnego obciążenia. Ale trwanie przez pół roku z takim samym planem działania na siłowni to też nie najlepszy pomysł. Żeby rosnąć i się rozwijać trzeba zwiększać oraz zmieniać swoje wymagania. Im bardziej zaawansowana praca, czy projekt tym coraz wyższe standardy.

 

3. Ułatwiaj sobie wszystko maksymalnie

Nie lubisz sprzątania? W takim razie odkładaj wszystko na miejsce będziesz miał mniej pracy.

Denerwuje Cię odkurzania, bo musisz znosić sprzęt z pierwszego piętra i go składać?Kup bezprzewodowy odkurzacz i trzymaj blisko.

Pomagaj sobie w każdej możliwej dziedzinie. Nie słuchaj komentarzy, że jesteś leniwy, że nie chce Ci się czegoś zrobić. Jeżeli możesz coś oddelegować, albo ułatwić zrób to.

 

Pamiętaj, że planowanie to długotrwały proces dzięki któremu możesz realizować swoje marzenia i cele. Nie da się stworzyć idealnego systemu w jeden dzień, ale warto poświęcić czas na próby. Im więcej będziesz wiedział na temat siebie i swoich wymagań tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się osiągnąć to co chcesz.

 

 

Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *