Dobrze przemyślana strategia

Jak osiągnąć sukces?
Jak stworzyć swoją firmę?
Jak poprawić swój wizerunek w sieci?

STRATEGIA. To słowo należy do fundamentu działań osób, które chciałyby osiągnąć sukces i zrealizować swoje marzenia. Możemy pracować 24 godziny na dobę, możemy robić sto kursów i uczęszczać na mnóstwo wykładów, ale…na nic to wszystko, jeżeli nie będziemy wiedzieli dokąd zmierzamy.

Warto poświęcić jeden lub dwa dni ze swojego życia na zaplanowanie Jego dalszej części. Możesz realizować swoje cele i osiągać sukcesy, ale warto wiedzieć dokąd zmierzasz. Bezcelowe życie od wypłaty do wypłaty, od weekendu do weekendu nie pomoże Ci dotrzeć do Twoich marzeń. By osiągnąć wszystko to co chciałeś trzeba włożyć wiele pracy i skorzystać z planu.

Jak tego dokonać? W najprostszy możliwy sposób. Zadać sobie kilka pytań i odpowiedzieć na nie. Znajdziesz je poniżej. Dzięki nim znajdziesz kierunek swoich działań i zaczniesz działać o wiele efektywniej niż do tej pory.

1. Co chciałbyś zmienić w swoim życiu?
(Pracę, dom, otoczenie a może nie odpowiada Ci Twoje ciało, bo przytyłeś o 10 kg?)

2. Co lub kto przeszkadza Ci w osiągnięciu Twoich celów. (Może wybrałeś złe godziny pracy, albo nie możesz się skoncentrować przez ciągłe prośby twojego otoczenia?)

3. Co możesz zrobić by zlikwidować dotychczasowe przeszkody w osiąganiu celów? (Może trzeba wynająć biuro, kupić większy samochód, albo pójść na kurs?)

4. Co najgorszego się stanie jeżeli spróbujesz zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, otoczenie i środowisko? (Jeżeli nic wielkiego to zacznij działać od razu, jeżeli coś gorszego zastanów się co możesz zrobić, by temu zapobiec)

Pamiętaj, że masz jedno życie i w dużej mierze od Ciebie zależy co z nim zrobisz. Możesz przesiedzieć je na kanapie, albo…zrealizować swoje marzenia i pomóc przy tym innym. To Twój Wybór i Twoja przyszłość 🙂

2 myśli na “Dobrze przemyślana strategia”

  1. Pingback: Jak zbudować markę osobistą? – Twój wybór Twoja przyszłość

  2. Pingback: Jak zbudować swoją markę osobistą? – Twój wybór Twoja przyszłość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *