Zwyciężaj swoje słabości

Możesz zrobić w życiu dwie rzeczy. Siedzieć z założonymi rękami, narzekać i zazdrościć wszystkim, którym się udało…ALBO

WZIĄĆ SIĘ DO PRACY NAD SOBĄ. Pójść na siłownię, zacząć się zdrowo odżywiać, uczyć się i przebywać w towarzystwie ludzi, którzy chcą wnieść do Twojego życia coś wartościowego. Nie da się? Nie masz siły? Brakuje Ci środków? NIE PRAWDA.

Brakować może Ci motywacji, albo pomysłu w jaki sposób możesz nauczyć się danych rzeczy. Na szczęście tego można się dowiedzieć 🙂 Jak tego dokonać?

Po pierwsze przestań narzekać! Nic Ci to nie da. Marnujesz przez to czas i sprawiasz, że to co ciekawe i wartościowe przechodzi Ci koło nosa. Masz jedno życie więc wykorzystaj je NA MAXA.

Po drugie nie mów, że nie masz czasu. Każdy ma czas. Trzeba się tylko nauczyć jak tym czasem zarządzać. Pracując nad sobą dojdziesz w końcu do takiej wprawy, że nie będziesz mógł się doczekać nowych zadań i projektów.

Po trzecie realizuj swoje marzenia! Przestań zasłaniać się brakiem siły, przeciwnościami losu, czy inną kiepską wymówką. MOŻESZ zrobić mnóstwo rzeczy, i to od Ciebie w dużej mierze zależy, czy wstaniesz z kanapy i sprzed telewizora, i zaczniesz coś zmieniać.

Chciałbyś więcej informacji na ten temat? A może przyda Ci się szczegółowy plan działania? Poniżej znajdziesz 10 pytań jakie warto sobie zadać, gdy chcesz się rozwijać, walczyć ze swoimi słabościami i….JE PRZEZWYCIĘŻYĆ 🙂

 

  1. Gdzie jesteś w tej chwili?

      2. Jakie marzenia zrealizowałeś do tej pory?

      3. Kto Ci pomagał?

      4. Gdzie chciałbyś być za rok, dwa lata i za 10?

      5. Co sprawia, że masz motywację?

      6. Z czego możesz zrezygnować, by zyskać czas?

      7. Jak ma wyglądać Twój wymarzony dzień?

      8. Co dobrego chciałbyś zrobić dla innych?

      9. Jakie rzeczy możesz przewidzieć, by się do nich przygotować?

      10. Co sprawi, że będziesz szczęśliwy?

Zawsze warto zadawać sobie pytania, bo dzięki nim nie tylko się rozwijasz, ale również poznajesz siebie samego.            Możesz poprawić swoją efektywność i sprawić, że wszystkie dotychczasowe niepowodzenia zmienią się w małe i duże zwycięstwa. Gotowy? w takim razie do dzieła! 🙂

 

Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *