Jak wydłużyć dobę? :)

Czasami mamy mnóstwo pracy, gonią nas terminy a co chwilę dzwoni do nas telefon. Nie mamy czasu na zainteresowania, rodzinę czy cokolwiek co wykracza poza pracę. Jak temu zaradzić? Czy da się wydłużyć dobę? a może lepiej spać krócej?

1. Nie jesteś robotem. 

Pamiętaj o tym, gdy będziesz chciał następnym razem spać mniej, robić więcej niż pozwala Ci na to zdrowie i rezygnować z odpoczynku. NIE MUSISZ działać tak szybko, ani brać na siebie tylu rzeczy.  

2. Nie słuchaj innych 

Jeżeli ktoś każe Ci coś zrobić szybko, jeżeli ktoś Cię pogania i non stop mówi, że musisz się sprężyć przestań się z taką osobą kontaktować. Masz jedno życie i warto o nie dbać. Warto odpoczywać, ładować akumulatory i znaleźć równowagę pomiędzy tym co jest dla Ciebie najważniejsze (rodzina,hobby) a tym czym zajmujesz się na co dzień (praca).

3. Zrezygnuj z bezsensownych rzeczy.          

Jeżeli wiesz, że Twoja nauka języka hiszpańskiego nie przynosi żadnych rezultatów a Ty sam i tak nie wiążesz przyszłości z tym językiem nie ucz się go na siłę, albo wybierz taki który będzie Ci potrzebny w przyszłości (np. angielski) 

4. Nie komplikuj niepotrzebnie.                  

Chcesz schudnąć? Nie wypożyczaj dziesięciu książek, nie wykupuj 3 programów dietetycznych. Działaj prosto ale skutecznie. Nie marnuj czasu. Zacznij się ruszać, poczytaj profesionalne artykuły w internecie na temat zdrowia i ćwiczeń. Porozmawiaj z ludźmi, którzy osiągnęli już na tym polu sukcesy i sam zacznij działać.

5. Zmiany w swoim życiu wprowadzaj OD RAZU.                                                                   

Nie musisz zrealizować 100% na raz (bo tak się nie da) ale możesz bez problemu zrobić pierwszy krok i zaoszczędzić sobie czas. Im dłużej będziesz odkładał coś na tak zwane później tym większe prawdopodobieństwo, że codziennie stracisz czas na wmawianie sobie, że zrobisz to jutro. Szkoda życia na ciągłe zastanawianie się. 

6. Realizuj swoje plany nie czyjeś.      

Oczywiście, że możesz komuś pomóc i poświęcić swój czas, ale nie rób tego nagminnie. Jeżeli ktoś 5 raz w tygodniu prosi Cię i pomoc w tej samej rzeczy, którą pokazywałeś już wiele razy odmów. Nie masz czasu na ciągłe pomaganie innym, bo Twoje zadania leżą odłogiem. Najpierw zrób to co TY sobie zaplanowałeś, dopiero później zacznij pomagać innym.

7. Dobrze wybieraj otoczenie.                        

Jeżeli wszyscy wokół Ciebie będą narzekali, marudzili i mówili, jak im jest źle, nie dziw się jak Ty będziesz robił za tydzień to samo. A to zwyczajne marnowanie czasu. Po co narzekać, jak można w tym czasie działać? 🙂 Pamiętaj, że środowisko w jakim działasz ma bardzo duży wpływ na Twoje działania. Im ten wpływ jest bardziej pozytywny tym większe masz szanse na to, że uda Ci się zrealizować Twoje plany i zachować dobre samopoczucie i humor.

8. Proś o pomoc bardziej doświadczonych.  

Jeżeli do tej pory nie robiłeś danej rzeczy, czy projektu nie bój się poprosić o pomoc. Możesz zwrócić się do osoby, która ma już za sobą zakładanie firmy, zmiany w sposobie odżywiania się czy cokolwiek innego co chcesz zrobić w swoim życiu . Pamiętaj, że dzięki ich radom możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Gotowy na DOBRĄ ORGANIZACJĘ CZASU? 🙂

W takim razie długopis w dłoń i działamy. Planuj, stwórz listę celów i zrezygnuj z bezsensownych rzeczy, które tylko marnują Twój potencjał i energię. Trzymam kciuki za wszystkie Twoje działania.

Paweł Zieliński  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *