Co zrobić,by zrealizować swoje plany na 2021 rok? :)

Minął grudzień, nadszedł styczeń a ty…no właśnie, co robisz? 🙂 Realizujesz swoje cele, jakie sobie wyznaczyłeś? A może zrezygnowałeś już z połowy? Pamiętaj o tym, że to TWOJE postanowienia i tylko TY możesz podjąć decyzję, czy z czegoś zrezygnujesz, czy nie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak realizować swoje postanowienia (plany) na  nowy rok 2021

 

   1. Czas

Jeżeli chcesz schudnąć musisz wiedzieć do kiedy. Jeżeli postanowiłeś zrobić to przy pomocy jazdy na rowerze musisz wiedzieć ile razy w tygodniu i jakie odległości będziesz pokonywał. Jeżeli Twoim celem jest nauka języka obcego wyznacz termin  w którym podejdziesz do egzaminu, albo np.porozmawiasz z obcokrajowcem na poważny i skomplikowany temat, a on oceni jak sobie radzisz. Wyznacz też czas jaki będziesz potrzebował w tygodniu na naukę (kurs lub samodzielna nauka). Pamiętaj, że czas jest po to żeby nim zarządzać i sprawić, by to on pracował dla Ciebie a nie na odwrót.

2.Sprawdzian                                        

Sprawdź listę i zweryfikuj, czy naprawdę chcesz zrealizować wszystkie cele. Być może niektóre z nich znalazły się tam niepotrzebnie. Prawdopodobnie okażę się, że połowa z nich była zapisana pod wpływem emocji i nijak nie masz ochoty ich realizować. Pamiętaj, że masz ograniczony czas w ciągu dnia, więc może Ci nie starczyć go na wszystko co sobie wymyśliłeś. 

3. Cisza

Nie musisz się wszystkim chwalić co chcesz osiągnąć w 2021 roku. (Chociaż wiem, że to będzie trudne) Zamiast opowiadać wszystkim jakie to zmiany dokonasz w życiu, lepiej je przemyśleć, zaplanować i realizować. Zaprezentować możesz swoje rezultaty. Wtedy będziesz wiedział, że było warto 🙂    

4.Inspiracja

Dowiedz się, ile planów zazwyczaj tworzą osoby, które zajmują się Twoją tematyką. Czy skupiają się na 10 celach, czy może realizują ich tylko 3? Sprawdź również, czy te osoby działają same, czy mają do tego pomoc w postaci całego zespołu. Być może Tobie również przyda się pomoc z zewnątrz?

5. Podział 

Każdy duży cel (np. chcę schudnąć) podziel na mniejsze cele, dzięki którym uzyskasz zarówno wiedzę na temat tego jak Ci idzie oraz motywację do działania. Będę trenował dwa razy w tygodniu i sprawdzał pod koniec miesiąca ile ważę. Dzięki temu Twój umysł dostanie jasną informację co ma robić i w jaki sposób to sprawdzisz.

 

Gotowy? W takim razie bierze kartkę ze swoimi celami na rok 2021 i… DZIAŁAJ! 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *