Grudzień, czyli Nowy plan

Co roku zastanawiam się jak to jest, że w grudniu mamy tyle pomysłów, tyle chęci do działania, a w połowie stycznia wszystko (albo większość) rozmywa się gdzieś pośród codzienności.

Mnóstwo osób na całym świecie ma chęć zmienić coś w swoim życiu, ale niestety na chęciach wszytko się kończy 🙂 Jak temu zaradzić?

1. Nie rób postanowień, stwórz plan swoich zmian

Chcesz schudnąć? Zrób plan

Chcesz więcej czytać? Zrób plan

Chcesz pisać więcej? Zrób plan 🙂

Wszystkie Twoje działania powinny skupić się na konkretnym przygotowaniu oraz punktach, według których zrealizujesz swoje postanowienia. Inaczej Twój umysł nie dostanie za wiele konkretnych informacji i…straci chęć na dalsze zajmowanie się tym problemem.

2. Nie wzoruj się na innych.

Tworząc swój własny plan, nie warto przyglądać się na innych. Podejmij decyzję, dzięki którym zaczniesz realizować TYLKO swoje marzenia. Od dawna chciałeś schudnąć i zaczął kupowaç ubrania na miarę? W takim razie działaj 🙂 znajomy zaczął naukę Chińskiego? Nie zwracaj na to uwagi. Skup się na swoich celach, które są WYŁĄCZNIE Twoje.

 

3. Wybierz sobie czas.

Koniec starego roku może być dobrym pomysłem na podsumowania, ale wcale nie musi. Jeżeli chcesz zaplanować sobie działania związane z życiem prywatnym lub zawodowym, nie musisz się ograniczać. Możesz to zrobić o każdej porze roku 🙂

Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy zrealizujesz swoje marzenia. Życzę Ci aby ten Nowy Rok, był świetny pod każdym względem. Abyś realizował swoje cele i marzenia, bez żadnych przeszkód! 🙂

 

Pozdrawiam Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *