4 sposoby na zyskanie czasu w ciągu dnia

Każdy z nas chciałby zyskać mnóstwo czasu dla rodziny, na swoje zainteresowania i na odpoczynek. Niestety, bardzo często bywa tak, że mamy na głowie mnóstwo projektów, tysiące spraw do załatwienia i ciężko nam znaleźć czas na cokolwiek poza pracą. Jak go zyskać na dowolną kwestię? Poniżej 4 sposoby 🙂
1. Nie korzystaj z telefonu w celach rozrywkowych dłużej niż pół godziny dziennie. Okażę się, nagle że masz mnóstwo czasu. Portale społecznościowe, śmieszne filmiki, obrazki, zdjęcia…to wszytko zabiera Ci MNÓSTWO czasu w ciągu dnia. Zrób próbę, i sprawdź to na własnej skórze.
2. Przygotuj wcześniej materiały, które będą Ci potrzebne do pracy. Nie będziesz musiał potem tracić i czasu i nerwów. Tak samo ma się sprawa z ubraniami. Przygotuj wszystko wieczorem i połóż w jednym miejscu.
3. Poproś o pomoc innych. Nawet sobie nie wyobrażałem ile czasu mogę zaoszczędzić, prosząc o pomoc w swoich działaniach inne osoby. Jak to mówią „co dwie głowy to nie jedna” i im więcej osób, tym praca przebiega szybciej. Spróbuj zmienić pracę w pojedynkę na pracę grupową, a przekonasz się ile możesz zrobić. ( I dzięki temu zyskać czasu)
4. Nie rób rzeczy zbędnych. Jeżeli nie pomalowałeś garażu przez 20 lat i nie planujesz niczego tam robić, daj sobie spokój. Nie trać czasu na rzeczy, które i tak nie wniosą do Twojego życia niczego ważnego. Skup się na tym co musisz zrobić. Twórz codzienne listy zadań i sprawdzaj, które z nich są naprawdę potrzebne, a które to tylko „strata czasu”.
Pomysłów na to, by zaoszczędzić czas jest całe mnóstwo, więc…korzystaj śmiało! 🙂
Pamiętaj o tym, że im więcej czasu zaoszczędzisz tym więcej odpoczynku, twoich zainteresowań i…bardziej wydajnej pracy. Gotowy? W takim razie do dzieła 🙂
P.s Jeżeli znasz jakieś sposoby na zaoszczędzenie czasu, napisz w komentarzu 🙂
Na pewno pomożesz niejednej osobie.
Pozdrawiam Paweł Zieliński

 

4 myśli na “4 sposoby na zyskanie czasu w ciągu dnia”

    1. Zgadza się 🙂 wiara we własne możliwości i determinacja to podstawa sukcesu. Dzięki temu możemy osiągać nasze cele, rozwijać się i uczyć.
      Dziękuję za komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *