Co by się stało, gdybyś musiał zacząć od nowa?

Zastanów się co by się stało gdybyś musiał zacząć wszystko od początku…

To może dotyczyć pracy, miejsca zamieszkania, czy nowych znajomych. Pomyśl, czy jesteś gotowy na sytuację w której zaczynasz wszystko od nowa. Na nic przydają się dawne kontakty, znajomość topografii terenu, czy umiejętności. Musisz się nauczyć wszystkiego od początku 🙂 

Nowość to nic złego, jednak warto być do niej przygotowanym. Jeśli do tej pory byłeś wyuczony do jednego zawodu i pracowałeś w jednym miejscu przez długi czas okaże się, że…NIE POTRAFISZ robić niczego innego. W takiej sytuacji ciężko jest nie tylko dostosować się do nowości, lecz także przezwyciężać coraz to nowe wyzwania.

Za każdym razem, gdy pomyślisz o tym, że może nadejść coś nowego zastanów się w jaki sposób możesz się do tego przygotować. Jeśli prowadzisz swój biznes możesz sprawdzić, czy nie jesteś zależny tylko np. od jednego dostawcy. Tak samo wygląda sytuacja gdy mówimy o innych kwestiach takich jak zdrowie, rodzina czy hobby.

Dobrze jest mieć sprawdzone źródła i znajomość danego tematu, ale pamiętaj o tym, że warto być przygotowanym również na zmiany. Dzięki temu możesz bez problemu zacząć wszystko od nowa nawet wtedy, gdy okaże się, że musisz działać szybko.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *