Narzekanie jest przydatne?

Jak myślisz, czy przez narzekanie możesz coś zmienić?

„Ta pogoda jest beznadziejna…”
„To i tak się nie uda”
„Na pewno poniosę porażkę”

Takie narzekanie to: marnowanie czasu, dostarczanie sobie negatywnych emocji i denerwowanie swojego otoczenia. Niestety mnóstwo osób na świecie robi to non stop. Nie wiem jaki jest cel takiego narzekania, ale wiem, że można to przekształcić w coś o wiele lepszego.

Pomyśl sobie, że narzekasz na to, że okolica wokół Ciebie jest zaniedbana i że jest mało zieleni. Nie musisz poprzestać tylko na tym. Możesz całkowicie zmienić podejście i spróbować zmienić zaistniałą sytuację. Poniżej znajdziesz przykład.

Możesz porozumieć się z sąsiadami i zasadzić więcej drzew, posprzątać okoliczne miejsca ze śmieci, czy pomalować ogrodzenie na wesoły kolor.

Takich sytuacji jest bardzo dużo, ale zamiast narzekać, możesz ZACZĄĆ ZMIENIAĆ to co powoduje, że narzekasz 🙂 Pamiętaj, że samo marudzenie niczego nie zmieni. Jeśli wciąż będziesz siedzieć w miejscu i mówić, że wszystko jest beznadziejne i szarobure to NIC się nie zmieni. Dostarczysz sobie tylko frustracji i nerwów.

Chcesz marudzić? W takim razie „narzekaj konstruktywnie” czyli marudzenie zastąp konstruktywną opinią i zacznij działać 🙂
Możesz zmieniać naprawdę wiele, ale zamiast marnować czas po prostu wprowadź w życie swoje plany.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *