W jaki sposób podtrzymać motywację i osiągnąć cel?

Ogień, nie podtrzymywany w końcu zgaśnie. 
Nie ważne do jakiej tematyki to zastosujemy, zawsze, gdy przestaniemy dbać o coś powoli zaczniemy to tracić i w końcu nie osiągniemy zamierzonego celu.

Jeżeli do tej pory brałeś na siebie mnóstwo projektów, celów i zadań ALE…nie mogłeś ich dokończyć ten wpis jest dla Ciebie 🙂 Skoro nie udawało Ci się docierać do końca swoich zadań wygląda na to, że coś (pewnie zawsze to samo) stawało Ci na drodze i nie pozwalało działać. Poniżej przedstawię Ci najważniejszy powód, który zwykle jest przyczyną Twoich niepowodzeń.

Brak ciągłej motywacji

1. Bardzo często mamy pomysł, chcemy coś zrobić nasz nastrój jest po prostu mega pozytywny, ale…wszystko zaczyna się tak samo szybko jak się kończy.

2. Brak ciągłej motywacji bardzo szybko weryfikuje wszelkie nasze marzenia i cele. Po prostu NIE CHCE NAM SIĘ działać. Wolelibyśmy zrealizować wszystko o tak w 5 minut, a tak się nie da… 😉 

3. Gdy mamy super pomysł, chęć działania i naprawdę mega pozytywny nastrój nie dostrzegamy tego, że jest on jedynie przelotny. By utrzymać ciągłą motywację trzeba nie tylko być zachwyconym tym pomysłem, ale należy również postawić na powód, który będzie nas motywował długotrwale.

Powiecie, że to nie możliwe, albo, że przecież nie da się motywować cały czas. Skoro to takie trudne, to dlaczego na świecie mamy tylu wynalazców tak świetną technologię i tak wielu wspaniałych ludzi, którzy ciągle starają się nam uprzyjemniać życie? Zastanów się ile prób musiał podjąć ktoś kto skonstruował latający samolot? Albo ktoś, kto po wprowadził szkolenia z motywacji, wtedy gdy ludzie nie wiedzieli o tym zbyt wiele i podchodzili do tego sceptycznie.
Mnóstwo ludzi na całym świecie zmagało się z przeciwnościami zanim osiągnęli sukces dlatego TY TEŻ MOŻESZ! 🙂 🙂 

Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy przestaniesz dążyć do celu
Gdy zwątpisz w sens swoich działań
i wtedy, gdy wszyscy wokoło będą mówili, że na pewno Ci nie wyjdzie. Uda Ci się! 
Pamiętaj, że w większości przypadków to Ty podejmujesz decyzję kiedy się poddasz! 🙂


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *