Praca zdalna, co wybrać?

Zastanawiasz się w jaki sposób zmienić swoje życie tak, by móc pracować w domu?
A może chcesz wiele podróżować, więc stała praca będzie Ci przysłowiową kulą u nogi?
W takim razie zapraszam do lektury postu. 

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się co zrobić by: 

Więcej podróżować
Pracować wtedy kiedy chcesz
Wybierać pracę jaką masz wykonać
Spać dłużej 😀

Każdy chciałby pracować wtedy kiedy ma wenę, nad tymi projektami, które są fajne i ciekawe tak by czerpać z tego radość. Niestety, życie nie jest takie różowe i czasami musimy działać w sprzeczności z dobrym humorem i samopoczuciem. Na całe szczęście jest coś takiego jak praca zdalna. Poniżej przedstawię Ci kilka pomysłów na to w jaki sposób działać, by móc pracować np. w domu, bądź tam gdzie masz dostęp do internetu.

1. Pisanie artykułów na zlecenie

Możesz podpisać umowę z firmą, albo np. wydawnictwem, które będzie płaciło Ci za to, że stworzysz dla nich poczytny artykuł, opis danych przyrządów do ćwiczeń, czy prostą rymowankę. Dzięki temu nie tylko zarabiasz pieniądze, ale również rozwijasz swój talent pisarski.

2. Grafika i nie tylko

Posiadasz jakieś specyficzne umiejętności?
W takim razie możesz wykorzystać to, w taki sposób by zarabiać 🙂 Jeżeli Twoją mocną stroną jest tworzenie projektów graficznych, albo programowanie zacznij to robić na większą skalę. Możesz otworzyć firmę, ale możesz również podpisać umowę i tworzyć loga, strony internetowe dla wielu różnych firm.

3. Tworzenie własnych treści, czyli blog, youtube itd

Umiesz doradzać innym? A może znasz się na czymś bardzo dobrze i chcesz podzielić się wiedzą z innymi? W takim razie warto zainwestować w blog, kanał na youtubie, czy inną formę działania w internecie, dzięki której możesz zarabiać na swoich umiejętnościach.

4. Przeprowadzanie wywiadów

Warto sprawdzić, czy jakieś wydawnictwo, bądź np. gazeta nie potrzebują osób „technicznych” które przeprowadzałyby wywiady np. z potencjalnymi autorami książek, bądź tymi, którzy już napisali swoje dzieła, ale chcieliby się lepiej wypromować. Być może warto zaproponować takie działania jednej z gazet i…zobaczyć jaka będzie reakcja.

5. Testowanie różnych rzeczy

Możesz w taki sposób dogadać się z daną firmą (lub z kilkoma) że będą za darmo przysyłały Ci dane produkty, tak by usłyszeć od Ciebie konkretną opinię na temat tej rzeczy. 
W zależności od tego jak będziesz się starać, oraz jakie zasięgi potencjalnych klientów uda Ci się wypracować możesz porozumieć się w kwestiach wynagrodzenia 🙂

6. Pisanie książek

Lubisz pisać? A może masz już gotową książkę, tylko bałeś się Ją wydać? W takim razie warto spróbować i…odważyć się działać! 🙂 Nie musisz sprzedać od razu 100 tysięcy egzemplarzy i mieć mnóstwa fanów. Ważne, byś skorzystał ze swoich umiejętności i sprawdził, czy faktycznie warto porzucać tekst w szufladzie


7. Projektowanie

Jeżeli wykonujesz zawód architekta, ale praca na etacie nie jest dla Ciebie zastanów się jak skorzystać z tego na swoją korzyść? Być może warto założyć własną firmę i tworzyć projekty dla swoich klientów nie ruszając się z domu 🙂
A jeżeli potrafisz tworzyć świetne aranżacje ogrodów warto stworzyć sobie takie warunki do pracy, by móc działać z pomocą komputera.

Poniżej znajdziesz kilka dodatkowych rzeczy, które mogą być świetną pracą zdalną wykorzystaną jako dodatkowy dochód domowy, bądź nawet jako sposób na stałą pracę:

– Sprzedaż (własny sklep internetowy itd)
– Bycie telemarketerem w domu
– Doradca finansowy
– Księgowy

Masz jakieś pomysły na pracę w domu? Uważasz, że praca zdalna to tylko sposób na „dorobienie sobie?” w takim razie wyraź swoją opinię 🙂 Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *