Jak być introwertykiem w dzisiejszych czasach?

Czy bycie introwertykiem to coś złego? A może takie osoby mają gorsze szanse na sukces?
Nic z tych rzeczy. Charakter wcale nie definiuje tego, czy uda Ci się osiągnąć sukces w danej dziedzinie. Owszem, można powiedzieć, że ekstrawertyk szybciej nawiąże kontakty z ludźmi i będzie bardziej lubiany jako dusza towarzystwa, ale nie znaczy to, żę introwertyk nie może zrobić tego samego 🙂 Poniżej przedstawiam Ci kilka sposobów na to, by będąc introwertykiem realizować swoje marzenia i cele, bez zmartwień i stresu.

1. Introwertyk MUSI mieć mnóstwo znajomych, by osiągać sukcesy.
 
To nieprawda. Nie musisz mieć tysiąca znajomych, bywać na wszystkich imprezach branżowych i udzielać się towarzysko non stop. Warto zwracać uwagę na to gdzie się bywa, i jakie np. konferencje odwiedza. Pamiętaj, że nie musisz być „wszędzie”.
Dobór odpowiednich miejsc to również duża część tego, czy uda Ci się osiąngąć sukces.
 
2.Introwertyk nie masz szans z głośnym ekstrawertykiem
 
Kolejna nieprawda. Każdy z ludzi ma do zaoferowania inny rodzaj charakteru, inne sposoby kontaktu z ludźmi itd. Nie można szufladkować nikogo i mówić, że nie nadaje się do tego czy tamtego. Ekstrawertyk być może jest towarzyski, ale nie zgłębi problemu gdy zajdzie taka potrzeba i w przyszłości może popełnić podobny. Z kolei introwertyk przeanalizuje np. ryzyko związane z inwestycją, i zabezpieczy się na wypadek jakichś niespodziewanych sytuacji.
 
 
3.Introwertyk może kontaktować się z ludźmi inaczej niż na żywo
 
Po części jest to prawda. Ze względu na to, że introwertyk nie lubi głośnych imprez, konferencji itd. może kontaktować się z potencjalnymi klientami, czy fanami np. poprzez skypa, bądź np. youtube. Oczywiście przebywanie na imprezach branżowych, konferencjach, czy po prostu na spotkaniach z klientami to fundament budowania sieci kontaktów itd. Na całe szczęście, NIE MUSISZ chodzić na nie non stop a po drugie, możesz w taki sposób skonstruować swoje działania, by spotykać się z małą grupą klientów, bądź tworzyć produkty, które będą sprzedawane w internecie. (Książki, e-booki, kursy online)
 
4. Introwertyk może mieć świetną skuteczność działania

W dzisiejszych czasach bycie EKSTRAwertykiem to coś wręcz obowiązkowego. Krzyk, przepychanie się łokciami, szokowanie itd. to podstawa działania dzisiejszego świata. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że niektórzy ludzie mają dosyć takie podejścia do życia i szukają…SPOKOJU. A taki właśnie spokój są w stanie zagwarantować im osoby, które są introwertykami.
 
Dzięki swojej dokłądności potrafią stworzyć naprawdę dobry produkt, który będzie dawał bardzo dużo dobrego klientom. Wtedy będą mogli zatrudnić…ekstrawertyków 😉 do tego, by np. wypromowali książkę, czy inną rzecz, dzięki swoim umiejętnościom przyciągania uwagu, ludzi itd.

5. Introwertyk może pozostać sobą
 
Zgadza się. Nie będzie to jednak łatwe ze względu na to, że tak jak wcześniej wspomniałem dzisiejszy świat promuje raczej ekstrawertyczne zachowania. Na całe szczęście każdy człowiek jest inny i każdy wnosi do świata coś innego 🙂 Jeden krzyczy i walczy o prawa tych, którzy nie mają na to siły a inni opiekują się i dbają o bezpieczeństwo ludzi, których kochają. Pamiętaj o tym, że MOŻESZ być tym kim jesteś i tym kim chcesz być. Nie musisz na siłę się zmieniać i nie musisz podchodzić do swojego intro lub ekstrawertyzmu jak pies do jeża. Twoim największym atutem jest właśnie charakter, który możesz wykorzystać we właściwy dla siebie sposób! 🙂
 
 
Trzymam kciuki za WSZYSTKIE Twoje działania i cele! 🙂 Mam nadzieję, że To wszystko przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji i radości.
 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *