Koncentracja, czyli jak zrealizować swoje cele i marzenia?

Jeżeli masz cel w życiu skup się na nim!

Podążaj za swoim marzeniem!
Działaj!
Nie rozpraszaj się! 🙂
 
Co zrobić, by skupić się na swoim działaniu?
 
 
Wiele osób zastanawia się jak ogarnąć wszystko co robią w ciągu dnia. Jak organizować sobie czas i w końcu w jaki sposób działać, by móc realizować swoje cele i marzenia. Bardzo często bywa tak, że mamy mnóstwo na głowie (a raczej tak nam się wydaje) i „nie mamy na nic czasu” Poniżej przedstawię Ci konkretne przykłady na to, że Koncentracja to nie tylko wygospodarowanie czasu, ale również zmiana Twojego życia o 180 stopni.
 
 
PO PIERWSZE KONIEC
 
Po pierwsze zakończ swoje dotychczasowe projekty. Jeżeli nie możesz zrobić tego z jakiegoś powodu, po prostu z nich zrezygnuj. Nie kontynuuj tego, nie odstawiaj w czasie. Po prostu ZAKOŃCZ. Im więcej projektów potraktujesz w taki sposób, tym więcej czasu zyskasz. Będziesz mógł się skupić na tym co jest dla Ciebie ważne 
w tej chwili.
 
PO DRUGIE JEDEN
Po drugie nie bierze się za kilka działań na raz. Zwłaszcza wtedy, gdy nie działałeś do tej pory właśnie w taki sposób. Jeżeli Twoim celem jest np. napisanie książki, nie pisz przy tym opowiadań, nie twórz dziesiątek tekstów, które może kiedyś się przydadzą. Po prostu zacznij pisać książkę. Pamiętaj, że im więcej rzeczy masz do wykonania tym Twój umysł mniej się na nich koncentruje. Poświęć 100% uwagi na to co wykonujesz w danej chwili.
 

PO TRZECIE ZMIANA

Jeżeli do tej pory próbowałeś sobie wmawiać, że uda Ci się zrobić w ciągu dnia 20 rzeczy, a i jeszcze jedną lub dwie dałoby się gdzieś wcisnąć, pamiętaj o tym, że Koncentracja pomoże Ci: 

działać szybciej
realizować swoje cele bez frustracji
wyznaczać sobie nowe cele o wiele szybciej

Im szybciej uda Ci się pracować tylko nad jednym projektem, tym szybciej zwiększysz szybkość swoich działań, i przestaniesz się frustrować, że nie masz na nic czasu.

Zaciekawiony? W takim razie polecam Ci spróbować koncentracji 🙂 
Na pewno przyniesie Ci wiele dobrego.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński


 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *