Czy wiesz, że czas ucieka? ;)

Masz tysiąc planów, milion pomysłów na życie i….nie robisz z tym NIC? A może Chcesz dzialać, podróżować, zmieniać życie swoje i innych ALE…coś Cię blokuje? W takim razie warto byś zdał sobie sprawę z tego, że czas mija. 

Możesz zacząć w każdym wieku, ale możesz również zmarnować np. 20 lat w jednym miejscu pracy, jeździć w to samo miejsce na wakacje, czy po prostu narzekać na swoje życie. Mnóstwo osób zastanawia się dlaczego tak jest, że ma pracę której nie lubi, rzeczy które nie są do niczego przydatne, czy po prostu prowadzi życie, które należy do kogoś innego. Dlaczego tak się dzieję? Ponieważ to społeczeństwo narzuca nam to w jaki sposób mamy działać, co jest dla nas dobre a co nie. Od dziecka uczono nas, że podejście inne niż większość jest, złe bo ktoś wytknie nas palcami, bo ktoś powie o nas złe słowo itd. Właśnie dlatego przestając być dziećmi nie realizują swoich marzeń i celów. Przestają być tym kim chcą. 

Jak to zmienić? 


Po pierwsze przestań marnować czas


Każdy z nas korzysta z portali społecznościowych, platform video itd. Takie mamy czasy, że internet oraz technologia to podstawa funkcjonowania. Warto z tego korzystać, ALE rozsądnie. 

Jeżeli sprawdzamy pocztę 10 razy dziennie marnujemy czas.
Jeżeli oglądamy filmiki bez żadnego większego sensu marnujemy czas.
Korzystając z internetu marnujemy czas, który moglibyśmy poświęcić nie tylko na to by być lepszym w danej dziedzinie, ale także na odpoczynek. Poniżej znajdziesz krótką listę tego co warto robić, by czas jaki marnujemy zamienić na coś pożytecznego. 

Zamiast sprawdzania poczty 10 razy dziennie sprawdzają ją np. 3 razy dziennie. o 09:00, 14:00 i 18:00.

Czas spędzony na oglądaniu video ze śmiesznymi tematami, zmień na rozmowę video w innym języku, tak by poprawić jego jakość (np. angielskiego)

Nie korzystaj z telefonu tak często. Jeżeli nie musisz czegoś robić spróbuj spędzać czas w inny sposób. Wyjdź na dwór, pojeździj rowerem czy poczytaj książkę. 

Zacznij mniej korzystać z komputera i telefonu tak by zająć czas. Korzystaj z niego wtedy, gdy potrzebujesz zrobić coś konkretnego. 

Po drugie ćwicz to co robisz do tej pory

Jeżeli zastanawiasz się nad nauką języków obcych zacznij nie tylko się uczyć, ale postaraj się znaleźć taki sposób nauki, który będzie nietypowy i pozwoli Ci na bardzo dobre wyniki.

Jeżeli ćwiczyć na siłowni ćwicz regularnie. Nie odpuszczaj treningów z powodu pogody, czy kiepskiego nastroju. 

Skoro Twoim celem jest bycie pisarzem, blogerem itp nie poprzestawaj na stworzeniu kilku, czy kilkunastu artykułów. Działaj dalej i ćwicz! 🙂

Warto ćwiczyć, tak by móc potem realizować swoje marzenia, osiągnąć sukces i być w czymś mistrzem. Jeżeli zaczniesz dzisiaj a nie za 5 czy 20 lat na pewno uda Ci się zrealizować swój cel o wiele szybciej.Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *