Czy możesz żyć inaczej, niż większość społeczeństwa?;)

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, czy możesz funkcjonować na swoich zasadach. Dokładnie w taki sposób w jaki byś chciał. 

1. By pracować w taki sposób w jaki chcesz

2. By mieszkać tam gdzie chcesz

3. By posiadać rodzinę, piękny dom i tak dalej i dalej 😉


Czy wiesz, że to wszystko jest… MOŻLIWE? Nie wystarczy oczywiście wstać napisać tego na kartce i w ciągu dwóch dni zrealizować, bo to po prostu nie możliwe. Niemniej jednak możesz bez przeszkód prowadzić takie życie jakie chcesz. Poniżej przedstawię Ci kilka przeszkód, które znajdują się między Tobą a Twoim wymarzonym życiem.


1. Po pierwsze otoczenie

Jeżeli do tej pory wszystkie Twoje pomysły, były kwitowane komentarzami typu to się nie opłaca, to głupi pomysł, na pewno Ci się nie uda, tego nikt wcześniej nie próbował, wiesz co mam na myśli 😉 Bardzo często bywa tak, że ze względu na szkołę oraz system edukacji jesteśmy „skazani” tylko i wyłącznie na działania tymi samymi szablonami, takimi samymi „kluczami” na testach i tak dalej. Niestety, ale zarówno system edukacji, jak i większość społeczeństwa uważa, że działanie inne niż typowe to bardzo kiepski pomysł. Pytanie brzmi, czy dasz sobą kierować i ograniczać swój potencjał i możliwości? Czy może będziesz starał się działać po swojemu? Nie namawiam Cię do totalnej zmiany podejścia, ponieważ WARTO bazować na doświadczeniu innych i na ich wskazówkach, niemniej jednak warto też działać po swojemu np. udoskonalając swoje pomysły 🙂

2. Po drugie strach przed wyjściem przed szereg

Jeżeli mnóstwo ludzi chodzi do pracy od 8:00 do 16:00 potem odwiedza sklepy w weekendy i tak NON STOP, to chyba nie jest najciekawsze nie sądzisz? 😉 Jeżeli mamy tylko jedno życie, to warto działać w taki sposób, by móc żyć nie tylko pełnią życia, ale również w taki sposób ja chcemy my? Otwórz się na nowości, spróbuj działać w taki sposób, by móc ZMIENIAĆ swoje życie na lepsze, nie tylko pracować non stop w jednym miejscu, non stop działać na jednym polu czy starać się przechodzić przez życie tak jak „większość”. Być może posiadasz mnóstwo talentów z których w ogóle nie korzystasz? Albo uważasz, że Twoje umiejętności wcale nie są takie świetne, jak wydawało Ci się do tej 😉 Jeżeli jednak mnóstwo znajomych czy osób z rodziny mówi, Ci że możesz osiągać świetne efekty w jakiejś dziedzinie to…..sprawdź to..! 🙂 

3. Po trzecie działania większości

Nasz system edukacji czy po prostu funkcjonownia społeczeństwa jest skonstuowany w taki sposób, by nagradzać świetne działania, ale tylko te które są….SZABLONOWE. Jeżeli ktoś ma jakiś inny pomysł, inicjatywę, czy po prostu chęć zmiany dotychczasowego porządku w danym temacie zostaje bardzo szybko sprowadzony na ziemię przez nauczyciela, czy społeczeństwo. Inna forma nauki? Zapomnij. System edukacji mówi, że musisz zdobyć tyle i tyle punktów, zaś działanie inne niż typowe to bardzo zły pomysł. Chciałbyś spędzić wakacje w inny, nietypowy sposób? Możesz to zrobić, ale potem wysłuchasz mnóstwo komentarzy pod tytułem „A po co było wydawać tyle pieniędzy, przecież można było bliżej i tak dalej”.


Czy istnieje jakieś rozwiązanie? 

Owszem, ale nie jest łatwe bo będziesz miał przeciwko sobie większość społeczeństwa, norm, systemów edukacji itp 😉 W tym punkcie przedstawię Ci tylko i wyłącznie zarys tego co możesz zrobić, by działać inaczej niż większość społeczeństwa.

1. Słuchaj rad, ale działaj po swojemu

2. Nie kupuj tego co wszyscy, lecz to co wydaje Ci się potrzebne, ładne i z czego będziesz mógł skorzystać.

3. Nie przebywaj z ludźmi, którzy non stop narzekają i nie robią ze swoim życiem nic konstruktywnego. To tylko marnowanie czasu.

4. Nie trać czasu na działanie, które nie przynosi Ci żadnych rezultatów, bądź daje Ci te same.

5. Zmień swoje podejście w kwestii dbania o siebie. Zacznij ćwiczyć, zmień styl ubierania się i popraw jakość swojego życia.

Za mało informacji i wiedzy? 😉 W takim razie zapraszam do wizyty na pozostały „stronach” mojego bloga. Znajdziesz tam mnóstwo motywacji oraz energii, która pozwoli Ci działać właśnie tak jak chcesz! 🙂

P.S Jeżeli chcesz czytać o danych zagadnieniach, lub żebym publikował posty związane z jakimiś konkretnymi tematami daj znać w komentarzu 😉 Bardzo chętnie stworzę coś specjalnie dla Ciebie. 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *