Jak zacząć wprowadzać swoje plany w życie?

Pewnie masz mnóstwo planów, chęci zmian wielu rzeczy itd. Marzenia jakie masz na swojej liście mają 100 pozycji, a Ty sam zastanawiasz się jakby to było fajnie jakby to wszystko się spełniło 🙂 Nie martw się, każdy tak ma ja również. Kwintesencją tego wszystkiego jest to, czy zrobimy cokolwiek w kierunku swoich marzeń, czy raczej niekoniecznie. W Polsce mamy raczej podejście pod tytułem „tego się nie da, to się nie opłaca, poco się wychylać, to nie dla mnie” itd Niestety, ale żeby realizować swoje marzenia należy DZIAŁAĆ 🙂
 
Czy chciałbyś zacząć W KOŃCU realizować swoje marzenia? W takim razie przygotuj się na PRACĘ 🙂 Tak tak, dobrze słyszysz. Praca to nieodłączny element tego by moc realizować swoje marzenia. Dzięki temu, że będziemy regularnie coś robić, działać pomimo wielu przeciwności i niepowodzeń, osiągniemy w końcu swój cel.
 
Zacznij się uczyć
 

Czy czytasz o swoim biznesie, marzeniu czy celu? Czy zdobywasz wiedzę na temat tego co trzeba zrobić, by znaleźć się tam gdzie Twoi idole czy osoby, które osiągnęły to co chciałeś osiągnąć Ty sam? Jeżeli tak to świetnie, jeżeli nie….zacznij to robić! 🙂 Masz mnóstwo książek, artykułów w internecie, filmów, filmików i co najważniejsze internet. Dzięki temu możesz zdobywać wiedzę naprawdę szybko i bardzo często zupełnie za darmo. Jeżeli chciałbyś zacząć realizować swoje marzenia, zacznij od podstaw, czyli wiedzy na dany temat. Chcesz ćwiczyć? Pogadaj z trenerem na siłowni, popytaj na forach internetowych i dowiedz się jak działają ludzie, którzy osiągnęli już sukces w dziedzinie w której Ty chcesz ot osiągnąć.

 
Chciałbyś zacząć czytać więcej książek? W takim razie dowiedz się, gdzie w Twojej okolicy jest wypożyczalnia, zapytaj znajomych o to jakie książki są godne polecenia i…zacznij działać. Wstań z fotela, pojedź autobusem, pójdź spacerem i wypożycz książki a potem je tylko czytaj 😉
 
Wstań z fotela
 
Nie ważne co chcesz robić. Może zacząć ćwiczyć, może podróżować lub jeszcze coś innego. Ważne, że Twój cel musisz zrealizować TY sam. Nie da się tego zlecić komuś innemu, bo to TWOJE marzenie. Musisz wstać w fotela, podnieść się z kanapy i zacząć w końcu działać. Wiem nie jest łatwo… 😉 Ale uwierz mi, że warto. Radość z realizacji swoich marzeń oraz to przeświadczenie, że udało Ci się osiągnąć to co chciałeś to świetne uczucie. Wiele osób chciałoby zrealizować swoje marzenia, ale…im się nie chce. Dlatego dobrze jest znaleźć również dobrą motywację do działania.
Czyli „wystarczy” zacząć działać? Tak, ale warto też spróbować zanim zaczniemy działać na 100 %, ale o tym w następnym punkcie 😉
 
Spróbuj zanim zaczniesz
 
Czy te słowa się nie wykluczają? Otóż nie, ponieważ dotyczą działania, które ma sprawdzić czy nasze marzenie faktycznie jest dla nas, jest nam potrzebne do szczęścia i czy faktycznie warto je zrealizować. Przykładem może być chęć podróżowania. Być może te wszystkie marzenia związane z podróżami to tylko chęć pozyskiwania nowych informacji o danych środowiskach, cywilizacjach czy miejscach. Warto zatem wybrać się na dalszą wycieczkę lub nawet kilka i zacząć przez jakiś czas podróżować w taki sposób w jaki byś chciał.
 
Chciałbyś kupić sportowy samochód? W takim razie wypożycz taki model z wypożyczalni i sprawdź czy faktycznie to dobry pomysł. Czy nie przeszkadza Ci, że to auto dużo pali, że jest np, niskie labo głośne? Możesz przez jeden dzień ( albo i więcej) spróbować „przymierzyć się” do własnego marzenia 🙂 Być może okaże się, że to marzenie wcale nie jest takie fajne i ciekawe jak mogłoby się wydawać na początku. 
 
 
Za mało? W takim razie zapraszam Cię na bloga oraz fanpaga 🙂 Znajdziesz tutaj mnóstwo motywacji oraz bardzo dużo inspiracji, która sprawi, że zaczniesz realizować swoje marzenia, oraz działać w taki sposób jak do tej pory chciałeś.
 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *