Czy chciałbyś żyć według własnego planu?

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się co należy zrobić by zacząć żyć w taki sposób jak od zawsze było Twoim marzeniem. Być może trwasz w miejscu które Cię denerwuje, przebywasz z ludźmi z którymi nie chcesz przebywać zaś Twoje zarobki czy miejsce w którym mieszkasz nie odpowiadają Ci w żadnym stopniu.

Znajome? A może warto w takim razie przeanalizować wszystko to co do tej pory udało się osiągnąć i zmienić dotychczasowy kurs jakim podążasz? 🙂 Zapraszam Cię do lektury dzisiejszego wpisu, który stworzyłem specjalnie z myślą o Tobie oraz zmianach, jakie czasami warto zrobić.

PRZYGOTUJ SIĘ NA ZMIANY 

Chcesz zmienić swoją sylwetkę, kupić nowy samochód, obrać inną strategię w czasie pracy i wyjechać na egzotyczne wakacje? W takim razie najpierw się przygotuj. Nie rób wszystkiego na raz bo po pierwsze nie starczy Ci na to sił, i pieniędzy a po drugie Twój organizm nie jest przygotowany na tyle zmian na raz. Jeżeli do tej pory wstawałeś o  godzinie 8:00 rano lub nawet o 9:00 nie myśl, ze zrywanie się 5:30 z zapałem do pracy przyjdzie Ci tak łatwo. Pamiętaj o tym, że ciężko będzie Ci wprowadzić nowe nawyki w takiej ilości. By zmienić podejście do życia, do ubierania się itd należy NAJPIERW zmienić swoje zapatrywania co do tego. Jeżeli chciałbyś jeździć cały czas sportowym samochodem uświadom sobie, że to nie jest wcale takie wygodne. Niskie zawieszenie, drogie części czy spalanie które w mieście przekracza często 10 litrów to tylko niektóre z „minusów” posiadania takiego samochodu. Nie przeczę, że przyjemność z jazdy może być bardzo dobra, ale warto zwrócić uwagę na przygotowania do ZMIANY. 

ODPOWIEDZ SOBIE NA PYTANIE JAKIE TY MASZ MARZENIA

W dzisiejszych czasach bardzo często bywa tak, że zapatrzeni w konkretną reklamę, bądź styl jaki obecnie obowiązuję nie zastanawiamy się co MY chcemy osiągnąć, zrealizować itd lecz to co sugerują nam inni. Oczywiście, że nie możemy się nie na nikim nie wzorować, ponieważ każdy z nas w jakiś sposób robi to codziennie, jednak warto zwrócić uwagę czy my naprawdę chcemy zarabiać tyle milionów? Czy chcemy jeździć sportowym samochodem za 100 tysięcy złotych? Być może luksusowe apartamenty, albo ubrania za 1500 zł wcale nie są nam potrzebne do szczęścia. Grunt to poznać siebie i swoje cele jakie chcielibyśmy zrealizować. Jeśli do tej pory dochody, miejsce zamieszkania oraz inne elementy stanowiły dla Ciebie wystarczający pułap, być może warto zwrócić uwagę na inne rzeczy. Być może osoby z którymi rozmawiasz na co dzień nie są dla Ciebie miłe i np. ciągle Cię krytykują? Albo samochód jakim jeździsz ma 20 lat i tracisz przez niego więcej pieniędzy niżby kosztował nowy, albo używany, ale w lepszym stanie? Warto się zastanowić jaki pułap życia Cię interesuje i jaki jest Ci naprawdę potrzebny 🙂 


Czy zastanawiasz się w jaki sposób zmienić swoje życie? A może istnieją w nim elementy, które chciałbyś w jakiś sposób zmienić i sprawić żeby były lepsze? W takim razie zacznij od przeanalizowania tego co jest Twoim celem 🙂

P.S W następnym wpisie razem w kilkoma osobami odpowiemy sobie na pytanie „Czy milion jest Ci potrzebny„? 🙂 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *