Jak przestać być nieśmiałym?

Czy zastanawiałeś się w jaki sposób być rekinem biznesu? A może chciałeś po prostu zacząć być bardziej towarzyski? 🙂 W takim razie warto byś odpowiedział sobie na pytanie jak przestać być nieśmiałym. Zapraszam do lektury dzisiejszego wpisu, który pomoże Ci zmienić podejście do tematu i zyskać przyjaciół oraz wiele różnych możliwości. Zaczynamy.


Dlaczego jesteś nieśmiały?

W pierwszej kolejności warto byś zadał sobie pytanie dlaczego nie potrafisz być duszą towarzystwa i masz kłopot z nawiązywaniem relacji np. ze swoimi klientami. Otóż sprawa wygląda następująco. Na Twoje zachowanie ma wpływ zarówno środowisko w jakim przybywasz na co dzień jak i typ Twojego charakteru. Jeżeli jesteś osobą cichą i lubiąca czytanie książek w domu zamiast głośnych imprez, już wiesz dlaczego przebywanie z 10 cioma osobami w jednym pomieszczeniu wcale nie jest dla Ciebie dobrym pomysłem. To jaki jesteś odzwierciedla sposób w jaki poznajesz ludzi, jak z nimi rozmawiasz oraz czy podtrzymujesz znajomość w przyszłości. Czy istnieje na to rozwiązanie? Owszem, ale o tym za chwilę 🙂 W następnej kolejności zajmiemy się tym, jak postrzegany jesteś przez środowisko np. w branży w jakiej działasz. 


Co powie o Tobie środowisko?

W żadnym razie nie chodzi tutaj o to by przypodobać się innym ludziom, oraz zachowywać się np. sztucznie w relacjach z innymi. Chodzi tutaj o to, by reprezentować sobą konkretną markę. Gdy mówię o marce mam na myśli styl ubierania się, język jakiego używasz w czasie rozmowy z innymi, czy po prostu sposób w jaki traktujesz innych ludzi. Jeżeli nie przywiązujesz to tego wagi będą dodatkowo osobą nieśmiałą masz gotową receptę na kłopoty z komunikacją oraz tak wyczekiwanego przełomu w sprawie kontaktów z innymi ludźmi.

Rozwiązanie? Ależ owszem! 🙂 

Czy istnieje na to rozwiązanie? Oczywiście, że tak. W pierwszej kolejności warto byś zdał sobie sprawę, że warto być takim jakim się jest. Zmiana na siłę nic nie da wprowadzając Cie po prostu w zły nastrój oraz zmuszając do bycia w ciągłym napięciu. „Co powiedzą inni” „dlaczego muszę przebywać z tymi ludźmi skoro strasznie się stresuję i nie mam z nimi o czym rozmawiać” Takie i inne pytania mogą spowodować, że będziesz miał w końcu dosyć bycia kimś innym niż jesteś i cały plan spali na panewce. Nie osiągniesz sukcesu w danej dziedzinie czy temacie a na dodatek będziesz zdenerwowany. Poniżej przedstawiam Ci jak zwykle konkretne rozwiązania na to jak przestać być nieśmiały. Możesz je wdrożyć od razu po zakończeniu lektury i cieszyć się z efektów (ale hej! musisz być cierpliwy, nic nie przyjdzie za pierwszym razem 😉 ) 


1. Praktykuj rozmowy, wyjścia towarzyskie i wystąpienia gdzie tylko się da, ale rób to w taki sposób jak odpowiada to Tobie. Zacznij od rozmowy z rodziną, na zabieraniu głosu na spotkaniach rodzinnych itd. Potem poszukaj w okolicy klubów, które zrzeszają ludzi pragnących podszlifować swoje umiejętności a także odważyć się na konkretne działania. 


2. Staraj się zadbać o swój wygląd w taki sposób by nie odstraszać zbyt szerokimi spodniami, opadającym swetrem czy za małą kurtką. Pokaż, że wiesz o tym jak o siebie zadbać i jak pokazać przez to szacunek dla innych ludzi. 


3. Nie przebywaj tam gdzie nie masz na to ochoty, jeżeli bardzo Cię to stresuje. Zwłaszcza na samym początku gdzie będziesz starał się być bardziej towarzyski. Grupa przyjaciół to zdecydowanie lepszy pomysł niż koncert gdzie będzie 20 tysięcy ludzi 🙂


Zadowolony z przykładów? A może masz swoje sposoby na to by pozbywać się nieśmiałości? W takim razie podziel się tym ze mną oraz czytelnikami, na pewno pomożesz niejednej osobie! 🙂 Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *