Jak nie dać się depresji jesiennej?

Nadeszła jesień i wiesz co? TO NAPRAWDĘ NIC ZŁEGO 🙂

Nie musisz wysłuchiwać reklam o kolejnych lekach na przeziębienie. Nie musisz również się zastanawiać dlaczego za oknem cały czas jest szaro i pada deszcz. Możesz za to zrobić inne rzeczy do czego gorąco Cię zachęcam.
Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to jak radzić sobie z jesienią.

– Zmień oświetlenie w domu na lepsze. Jeżeli w pomieszczeniu gdzie zwykle przebywasz jest zainstalowana żarówka 40 W zmień ją na o wiele większą.

– Korzystaj z aktywności w postaci spacerów, wycieczek rowerowych itp. Ruch to nie tylko zdrowie, ale również wyzwalanie pozytywnych i korzystnych endorfin.

– Nie wybieraj smutnych kolorów jeżeli planujesz malowanie, chcesz się ubrać i wyjść itp.
Pamiętaj, że im więcej kolorów tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz miał smętny i melancholijny nastrój.

– Znajdź chwile, by cieszyć się z tego, że dzięki chłodniejszym dniom, oraz mniejszej ilości słońca możesz spędzić czas na odpoczynku przy kubku gorącej herbaty i dobrego jedzenia. 

– Skorzystaj z tego, że wieczory są długie i…zacznij grać w gry planszowe 🙂 W dzisiejszych czasach to bardzo często zapomniana forma rozrywki.

– Skorzystaj z tego czasu, by przemyśleć swoje działania, plany i marzenia. Być może potrzebujesz się wyciszyć i znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Masz mnóstwo czasu, bo wieczory są długie 🙂

jak widać JESIEŃ wcale nie musi być zła i szarobura. Wystarczy chcieć myśleć pozytywnie, by wprowadzić zmiany w swoim postępowaniu i poglądach na temat tej pory roku.


P.S A jakie Ty masz sposoby na to by poradzić sobie z jesienią? 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *