Czy minimalizm jest zły?

Czy słyszałeś o czymś takim jak minimalizm? Jest to posiadanie bardzo małej ilości rzeczy, oraz korzystanie tylko z tych, które naprawdę są nam potrzebne
Twoje działania nie przynoszą rezultatów, bo masz za dużo na głowie? A może chciałbyś mieć więcej czasu dla siebie? 🙂 W takim razie zapraszam Cię do lektury poniższego wpisu. Dzięki niemu dowiesz się czy minimalizm jest dla Ciebie i w jaki sposób go wykorzystać.


Jak z tego skorzystać?

Wprowadzając do swojego życia minimalizm, możemy nie tylko zmienić swoje zapatrywania co do posiadania rzeczy, ale po prostu na tym zyskać. Poniżej znajdziesz całą listę tego w jaki sposób posiadanie mniejszej ilości rzeczy pozytywnie wpłynie na Twoje życie 🙂 


– Zyskujesz przestrzeń, którą możesz wykorzystać do pracy, do zagospodarowania przez nowe meble czy po prostu miejsce, które ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie.

– Rzeczy, których nie potrzebujesz możesz sprzedać i na tym zarobić. (Będzie to dodatkowy sposób na to by zarobić)

– Masz więcej czasu dla siebie. Nie korzystasz z tych wszystkich rzeczy jakie miałeś do tej pory i przeznaczasz ten czas na coś ważniejszego.

– Dzięki temu, że ograniczasz ilość rzeczy wokół siebie, łatwiej jest ci funkcjonować w miejscu pracy czy rozrywki.

– Minimalizm, czyli korzystanie z rzeczy, które naprawdę są nam potrzebne. (Twój budżet na tym zyskuje)

– Im mniej rzeczy masz wokół siebie, tym lepiej i wydajniej możesz pracować (nie szukasz przyborów do pisania, dane jakich potrzebujesz są na wyciągnięcie ręki itd) 

– Dzięki wprowadzeniu minimalizmu możesz zmienić swoje podejście do wielu rzeczy, także planowania swoich działań. (Im mniej rzeczy masz do zrobienia, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się skupić na nich całą Twoją uwagę.Jak wprowadzić minimalizm do swojego życia?


Warto zwrócić uwagę na to, że minimalizm to nie są puste półki, i dwie szafki a pokoju 🙂 Są jego różne formy, które mogą być odpowiednio modyfikowane do naszych potrzeb. Po pierwsze nie warto przechodzić ze skrajności w skrajność. Jeżeli do tej pory uwielbialiśmy gadżety i z niecierpliwością czekaliśmy na to kiedy uda się kupić nowy telefon, laptop czy telewizor nie warto pozbywać się wszystkiego na raz 🙂 Dobrym pomysłem będzie stopniowe ograniczanie posiadania konkretnych rzeczy, tak by dojść do poziomu, który będzie zarówno zaspokajał nasze potrzeby posiadania rzeczy jak i pomoże nam w funkcjonowaniu. 

Drugim istotnym elementem, jest moim zdaniem czas. By wprowadzić nowy nawyk w życie warto dać sobie odpowiednią ilość czasu, tak by móc na spokojnie przyzwyczaić się do nowego stanu rzeczy. Dzięki temu mamy możliwość przyzwyczajenia się do tego, że korzystamy z tego czego naprawdę potrzebujemy. Gdy wcześniej kupowaliśmy non stop mnóstwo gadżetów, teraz wart byśmy nie tylko tego zaprzestali, ale również zmienili swoje postrzeganie tego tematu.
Sama zmiana fizyczna ( zaprzestanie kupowania) nic nam nie da, jeżeli mentalnie dalej będziemy chcieli kupować nowe gadżety.


Pozdrawiam serdecznie Paweł ZielińskiP.S zapraszam Cię do pobrania darmowego e-booka „Jak poprawić jakość życia” 🙂 Dzięki niemu dowiesz się w jaki sposób zrealizować swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *