Co zrobić, gdy się NIE DA czegoś zrobić?

Pytanie, które widzisz w powyższym tytule stawia sobie wiele osób, które dotarły do jakiegoś punktu swoich działań i nie wiedzą co dalej zrobić i w jakim kierunku podążać.

Poniżej przedstawię Ci kilka sposobów na to, co zrobić w sytuacji, która pozornie wydaje się bez wyjścia. 

1. Po pierwsze nie panikuj

To, że nie wiesz co masz robić, nie oznacza, że tysiące osób na świecie sobie z tym nie poradziło. Na pewno istnieje rozwiązanie Twojego problemu, które można wdrożyć w życie.

2. Po drugie skorzystaj z pomocy innych.
Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś będzie potrafił Ci pomóc skorzystaj z tego. Jeżeli np. osoby z Twojego otoczenia mają wiedzę na dany temat warto poprosić ich o radę i pomoc.

3. Po trzecie nie myśl, że dana sytuacja to koniec działań. 
Zawsze da się podążać dalej. Jeżeli nie potrafisz zdać egzaminów na studia wybierz innych kierunek. Jeżeli Twoje dotychczasowe pomysły na biznes okazywały się totalną klapą może warto skorzystać z pomysłów innych?

4. Po czwarte zastanów się na spokojnie jakie opcje masz do wyboru.
Bardzo często nie musisz podejmować decyzji w prawo albo w lewo. Możesz wybrać również kierunek na wprost, czyli zupełnie inny niż przewidywałeś do tej pory.

Bardzo wiele zależy od tego w jaki sposób podejdziesz do danej sytuacji. Możesz na spokojnie przemyśleć opcje jakie masz do wyboru bądź zacząć panikować czego Ci  nie radzę 🙂
Właśnie dlatego warto:

a) Nie panikować
b) Zastanowić się jakie opcje mamy do wyboru.
c) Poprosić o pomoc innych

Pozdrawiam serdecznie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *