Czy musisz się chwalić marzeniami? :)

Wielu z nas, żeby osiągnąć swoje marzenia potrzebuje motywacji większej liczby osób. Z pewnych względów lepiej ćwiczy im się w grupie i mają lepsze wyniki, gdy otoczenie wie o ich planach. Są jednak osoby, które nie tylko nie lubią się tym chwalić, ale w sytuacji gdy powiedzą co chcą osiągnąć pojawia się problem, ponieważ nie udaje im się osiągać określonych rezultatów.

Dziwne? Wcale nie 🙂 Poniżej przedstawię Ci dwa typy charakterów, które możemy rozróżnić w takiej sytuacji.1. Pewien mężczyzna postanowił schudnąć o 20 kilogramów. Nigdy wcześniej nie ćwiczył, nie stosował żadnej diety, ani nie  próbował zmienić swojej wagi czy przyzwyczajeń żywieniowych. Ze względu na sporą popularność portali społecznościowych podjął decyzję, że pochwali się tym znajomym oraz poprosi ich o motywację. Stworzył post, oraz wyzwanie w którym zobowiązał się zrzucić 20 kilogramów w ciągu pół roku. Ze względu, że w dzisiejszych czasach mamy bardzo szybki dostęp do informacji, mężczyzna dowiedział się między innymi, że musi zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, i rozpocząć treningi bardzo powoli, tak by nie zrobić sobie krzywdy. Cały czas dostawał motywację w postaci komentarzy oraz rozmów z innymi ludźmi na ten temat. Oglądał filmy motywujące, ale udzielał się również na forum kulturystycznym, gdzie osoby, które przechodziły kiedyś przez podobne odchudzanie dawały mu cenne rady. Dzięki temu wszystkiemu mężczyzna ten osiągnął swój cel czyli zrzucił 20 kilogramów w ciągu pół roku. 
2. Druga osoba, chciała nauczyć się języka obcego. Postanowiła jednak, że nie powie nic znajomym ani nawet rodzinie. Osoba ta chciała zdobyć wiedzę umożliwiającą swobodną komunikację w obcym języku, bez zbędnej nauki gramatyki czy słówek, których nigdy nie będzie używała. Ten temat nie był poruszany ani na spotkaniach ze znajomymi, ani w kręgu rodzinnym. Osoba ta uczyła się z internetu, za pomocą rozmów na skypie itd. Ale całe jej otoczenie nie domyślało się w ogóle, że uczy się języka obcego. Jej celem było opanowanie tego tematu w ciągu pół roku, tak by móc rozmawiać swobodnie w turystami z sąsiedniego miasta, które znajdowało się tuż przy granicy. Chociaż nikt jej do tego nie motywował, nikt nie sprawdzał postępów i nie mobilizował do tego by osiągała coraz lepsze wyniki, osiągnęła swój cel. Swobodnie rozmawiała w języku obcym i porozumiewała się z turystami bardzo dobrze. Na powyższych przykładach widać, że NIE KAŻDY potrzebuje motywacji, która będzie obecna nawet po przysłowiowym otwarciu lodówki. Niektórzy potrzebują tylko i wyłącznie ciszy i spokoju. Muszą siąść w jednym miejscu i stworzyć sobie jak najwygodniejsze warunki do nauki, czy pracy nad swoimi marzeniami. Jeśli potrzebujesz grupy osób, żeby ćwiczyć to świetnie! 🙂 Dzięki temu zyskasz nowe znajomości oraz mnóstwo ciekawych inspiracji. Jeżeli jednak nie czujesz potrzeby nikomu mówić o tym jakie masz marzenia, pamiętaj o tym, że nie musisz 🙂 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *