Jak poprawić swoje teksty? :)

 

 

Chciałbyś pisać i porywać tłumy? A czy nie marzyłeś kiedykolwiek, by czerpać z tego zyski? Jeśli Twoim celem jest pisanie na coraz wyższym poziomie zapraszam Cię do lektury materiału.
Gdy zaczynałem swoją przygodę z pisaniem okazało się, że posiadam umiejętność tworzenia tekstów w bardzo krótkim czasie. Oczywiście ich jakość nie była porażająca, ale wystarczała, by stworzyć tekst pracy domowej i dostać przyzwoitą ocenę. W miarę, gdy dorastałem zaczęło do mnie docierać, że pisanie to coś co chciałbym robić w życiu. Chciałbym wyrażać przez to swoje opinie, chciałbym związać z tym swoją przyszłość zawodową i po prostu czerpać z tego radość. Niektórzy są za tym, by chodzić na specjalistyczne szkolenia, lub czerpać wiedzę związaną z pisaniem świetnych tekstów z kursów trwających kilka dni.
 
Dla mnie najlepszym narzędziem do poprawy tego co pisałem było czytanie książek w bardzo dużych ilościach oraz tworzenie wielu tekstów. Polecam Ci jedną rzecz. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Nie zwracaj uwagi na niepowodzenia, nie poddawaj się negatywnym emocjom, lecz po prostu ćwicz. Nie neguję pozostałych metod w postaci szkoleń i kursów, lecz przedstawiam Ci alternatywną drogę jaką możesz podążać nie wydając na to żadnych pieniędzy. Poniżej przedstawiam konkretne przykłady J
   1.  Załóż bloga. Dzięki darmowym platformom będziesz mógł tworzyć swoje własne teksty i otrzymasz feedback w postaci opinii innych osób.
   2. Zacznij dużo czytać. Nie muszą to być 600 stronnicowe powieści. Wystarczy, żebyś czytał to co Cię interesuje np. biografie sławnych osób, lub książki przygodowe.
   3.   Twórz swoje teksty i dawaj innym do przeczytania. Wydaj e-booka, wydaj książkę. Nie pozwól na to, by strach przed recenzją bądź opinia innych ludzi powstrzymywał Twoją twórczość.

Pamiętaj, że sam kurs opakowany w piękne kolory, świetne opisy itd. nie da nic, jeśli nie będziesz ćwiczył i poszerzał swojego słownictwa czy stylu. Dlatego też polecam Ci podejście do tego tematu w sposób zrównoważony.
Jeśli masz swoje doświadczenia związane z pisaniem i doskonaleniem swoich umiejętności podziel się tym z innymi w komentarzu 🙂 
Poleć swoje sposoby na rozwój umiejętności. Być może zainspirujesz kogoś do działania.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *