Czas się już kończy…..

Czy fajnie jest mieć czas na spędzanie go z rodziną, pracę i swoje zainteresowania? Każdy z nas chciałby mieć jak najwięcej czasu, na to by móc spędzić go z najbliższymi i po prostu odpocząć. Niestety wiele osób pracuje bardzo długo, ciągle dopina kolejne projekty i działa w taki sposób, że wiele czasu poświęca na przebywanie w biurze czy online a zostaje mu mało czasu na to co jest w życiu najważniejsze, czyli wspólne chwile z najbliższymi. Czy da się temu zaradzić? Oczywiście 🙂 W dzisiejszym wpisie poruszymy temat związany z delegowaniem, czyli zyskiwaniem czasu przy pomocy innych ludzi. 

Wyobraź sobie, że każdego dnia odpowiadasz na emaile, tworzysz nowe produkty, chodzisz na spotkania i pilnujesz tego, by Twoi klienci nie zapominali o tym, że istniejesz. Po pewnym czasie okaże się, że nie nie jesteś w stanie wykonywać wszystkich tych czynności, ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje Ci czasu. Ilość emaili do przeczytania zaczyna wzrastać, baza Twoich klientów coraz bardziej wzrasta zaś ty sam masz coraz więcej pomysłów na to jak rozwinąć swój biznes. Recepta? Zlecanie niektórych zadań podwykonawcom lub osobom z Twojego zespołu, które mogą zastąpić Cię w niektórych czynnościach 🙂

Jeśli odpowiadasz na emaile i większość z nich to zapytania ofertowe, które z grubsza wyglądają tak samo, nie musisz uczestniczyć w tym osobiście. Z kolei prowadzenie fanpag’a czy reklama Twojej działalności może polegać na wdrażaniu Twoich pomysłów przez inne osoby, które mogą być nawet lepsze od Ciebie jeśli chodzi o marketing 🙂 Nie musisz być we wszystkich miejscach swoich działań. Niektóre działania, naprawdę nie wymagają Twojej obecności więc pomyśl ile czasu dla rodziny i swoich zainteresowań dzięki temu zyskujesz. Wiele osób zastanawia się, czy osoby, które mają wykonywać za nas dane czynności na pewno poradzą sobie z tym zadaniem. Myśląc w ten sposób ograniczamy sobie możliwość rozwoju oraz zmiany dotychczasowego podejścia. Skoro na świecie mamy wielkie firmy typu Apple, Nike czy np. sieć sklepów Ikea to logiczne jest, że do zarządzania każdym z nich w miarę rozrostu jest coraz większa liczba osób. Nie ma fizycznej możliwości żeby po pięciu latach rozwoju firmy dany szef, dyrektor czy właściciel wykonywał te same czynności 🙂 Tak samo wygląda sprawa z naszym działaniem. gdy mamy coraz więcej zadań z tym samym zasobem czasu. Właśnie dlatego warto delegować poszczególne zadania podwykonawcom, którzy nie tylko mogą zrobić coś o wiele lepiej od nas, ale wyręczą nas w tym co zabierało nam od tej pory czas.


Chciałbyś mieć więcej czasu? W takim razie zapraszam Cię do delegowania 🙂 Dzięki temu zyskasz mnóstwo możliwości, które były do tej pory zablokowane przez dane czynności.
Chcesz czegoś więcej? W takim razie zapraszam Cię zapisania się na Newsletter. Dzięki niemu będziesz na bieżąco i dostaniesz ode mnie dodatkowe materiały, które są dostępne tylko i wyłącznie dla osób z listy 🙂

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *