Oszczędzanie czasu

Chciałbyś zaoszczędzić czas? A może ciągle brakuje Ci go do dokończenia Twoich marzeń i celów? W takim razie przyda Ci się kilka zmian do których gorąco Cię zachęcam 🙂 

Jak zaoszczędzić czas?

Najlepszym przykładem jaki przychodzi mi do głowy jest porządek w miejscu Twojej pracy. Jeśli wiesz, gdzie leżą wszystkie potrzebne Ci rzeczy, będziesz mógł w łatwy i szybki sposób pracować. Zniknie również jeden z najmniej przyjemnych elementów, czyli frustracja spowodowana tym, że nie wiesz co robić. Gdy masz przygotowane narzędzia pracy, oraz miejsce gdzie będziesz wykonywał swoje zadania na pewno zrobisz wszystko bardzo sprawnie. Nie zmarnujesz czasu na szukanie przyborów do pisania, nowej kartki papieru czy farb które musisz rozrobić, by zacząć malować. Cały sprzęt będzie na Ciebie czekał. 

Co jeszcze jest ważne, gdy chcemy oszczędzać czas? Brak rozpraszaczy. Jeżeli każdego dnia, będziemy co 10 minut odrywali się od swojej pracy żeby sprawdzić pocztę, portale społecznościowe, zrobić zakupy i podkurzać na pewno nie zrealizujemy zadania jakie sobie zaplanowaliśmy. Praca może potrwać dwie godziny, sześć albo i osiem. Najważniejsze jest to, by móc pracować bez przeszkód i odrywania się od tego co robimy. 


Ostatnie słowo jakie przychodzi mi do głowy, to regularność. Jeśli postawimy przed sobą cel „wstaję rano o godzinie 8:30” i pracuję do 13:00 dobrze jest trzymać się ustalonego wcześniej planu. Oczywistością jest, że nie da się zawsze pracować w taki sam sposób i o tej samej porze, jednak wyznaczanie sobie konkretnych godzin do pracy do jak najlepszy pomysł do tego, by móc zrealizować swoje zadania oraz zaoszczędzić czas na pozostałe sfery życia. 


Oszczędność czasu to nie tylko umiejętność dobrej organizacji pracy, ale świadomość, że to od nas zależy, czy będziemy pracowali wydajnie czy marnowali czas na poszukiwanie narzędzi do pracy. 
Określona pora działania w ciągu dnia
Brak rozpraszaczy dookoła
Porządek, dzięki któremu zwiększymy szybkość pracy 

Te elementy to podstawa, która wcale nie jest skomplikowana, i nie wymaga od nas wielkich nakładów pieniędzy czy pracy. Wystarczy zmienić te kilka elementów, dzięki którym otrzymamy mnóstwo czasu na inne sfery życia. 
Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis, podaj go dalej 🙂 
Być może ktoś potrzebuje takiej dawki motywacji, by wprowadzić zmiany w swoim życiu. 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *