Jak być dzieckiem, czyli sztuka szczęśliwego życia

Pamiętasz czasy, gdy chciałeś ciągle odkrywać nowości i podążać za przygodą? Kiedy każdy dzień staje się ciekawy, bo chcesz czegoś innego niż do tej pory? To właśnie dzieciństwo, które wprowadzało nas w stan pozytywnego działania, bez zbędnych stresów, denerwowania się czym popadnie itd.


Czy chciałbyś dalej podążać za swoim szczęściem, by móc cieszyć się z każdego dnia i chwili?  W takim razie powiem szczerze, że będzie ciężko. Świat „dorosłości” nie sprzyja byciu kreatywnym, zaś większość ludzi stara się za wszelką cenę zmienić nas, gdy tylko zaczniemy być inni niż większość. Gdy spróbujemy podążać za swoimi marzeniami i nieszablonowym działaniem, okaże się bardzo szybko, że zostaniemy „sprowadzeni do parteru”. Mnóstwo osób z obawy przed tym co robimy, będzie za wszelką cenę próbowało nam wytłumaczyć, że to głupi pomysł i nie warto realizować naszych działań. Gdy spojrzeć na to obiektywnie, okaże się, że większość osób chce za wszelką cenę być dorosła. Rezygnują wtedy z marzeń, nie realizują się w taki sposób jakby chcieli i popadają w coraz większą frustrację, bo robią to co wypada, a nie to co by chcieli. 

Jak być dorosłym, ale nie przestawać marzyć

– Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Nie porównuj się do innych, lecz pozostań najlepszą wersją siebie. Polub swój charakter i nie przestawaj cieszyć się z tego co masz.

– Doceniaj piękno przyrody, która ma dla Ciebie wiele do zaoferowania. Przebywaj na świeżym powietrzu, chadzaj na spacery, bo to o wiele bardziej kreatywne i zdrowe niż siedzenie na portalach społecznościowych. 

– Ciesz się z małych rzeczy. Nie realizuj tylko wielkich projektów, lecz również te bardziej kameralne o innej skali działania. 

– Pracuj mniej, ale rób to wydajniej. Nie zmuszaj się do pracy po 12 godzin, która totalnie Cię wykończy. Spróbuj działać w taki sposób, by Twój dzień przypominał zabawę, a nie tylko pracę pełną skupienia.


Chcesz być dzieckiem, czy dorosłym? A może jednym i drugim? 🙂 
W takim razie stwórz swoją wersję życia, które pełne będzie radości i szczęścia zaś ty sam osiągniesz wielki sukces o którym zawsze marzyłeś. Jeśli dzisiejszy wpis Ci się spodobał, podaj go dalej. Być może ktoś potrzebuje takiej motywacji do działania i to właśnie ty, będziesz mógł to zrobić. 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *