Jak zrealizować postanowienia noworoczne

Na początku roku 2017 wiele osób zastanawia się jak zrealizować swoje postanowienia. Mnóstwo osób snuje plany, próbuje swoich sił w nowych dyscyplinach sportu i chce zmienić swoje życie. Niestety, wiele z tych prób swój koniec będą miały za 2-3 miesiące, kiedy to okaże się, że efekty nie są aż takie jak podpowiadała wyobraźnia zaś praca jaką trzeba włożyć jest o wiele bardziej skomplikowana i wymagająca niż mogłoby się wydawać.


Wersja Mp3 Dostępna Tutaj 🙂  


Postanowienia mają to do siebie, że wymagają od nas dwóch rzeczy. Po pierwsze podjęcia decyzji, że zmieniamy coś co do tej pory było dla nas nieprzyjemne, marnowało nasz czas czy po prostu nam nie odpowiadało. Druga rzecz to działanie. Bez działania, wszystkie nasze plany pozostaną tylko i wyłącznie w sferze marzeń, które będziemy przesuwali na kolejny rok i kolejną okazję do realizowania postanowień. Nie istnieje idealna recepta na to by zrealizować wszystkie swoje cele, ponieważ każdy z nas ma inne priorytety i podejście do wielu spraw. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na kilka punktów, które w znaczący sposób przybliżą nas do zrealizowania naszych postanowień. Oto one:

1. Nie bierz za dużo.

Pamiętaj, że zmiana wyglądu, połączona z nauką języka obcego oraz miejscem zamieszkania to trochę dużo jak na jeden miesiąc. Sama decyzja o wykonaniu tych wszystkich czynności to skomplikowany mechanizm przez który trudno się przebić. Nikt nie zmusza Cię do tego, byś wykonał wszystkie zadania na raz . Nie musisz zmieniać od razu 10 ciu rzeczy. Wystarczą dwie.


2. Regularność, czyli znane słowo

Jeśli nie weźmiesz zbyt wielu celów do realizowania na raz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się regularnie ćwiczyć, uczyć języka obcego  czy chodzić na trening tańca. Gdy każdego dnia będziesz realizował swoje marzenie wprowadzisz do swojego życia nowy nawyk, który stanie się codziennością. 


3. Dopasowanie 

Jeśli potrzebujesz schudnąć, dostosuj nie tylko dietę, ale także trening do tego by zrzucić zbędny balast. Samo bieganie lub nie jedzenie konkretnych rzeczy nic nie da. Warto połączyć te dwie rzeczy w jedno. Skoro Twoim celem jest nauka języka obcego, wybierz taką formę nauki, która jest skuteczna dla Ciebie. 


Te trzy elementy to podstawa , którą sam niejednokrotnie stosowałem. Jeśli coś nie przynosiło oczekiwanych rezultatów działałem inaczej. Zastanawiałem się również wielokrotnie w jaki sposób zrealizować wszystkie postanowienia i czy istnieje na to idealny przepis. 


Pamiętaj, że im więcej pytań stawiasz sobie na początku drogi, tym lepiej możesz dopasować do tego swoje działania. Wtedy realizujesz swoje cele szybciej i łatwiej, co przekłada się na dobre samopoczucie oraz pewność, że udaje Ci się realizować marzenia 🙂 


Chciałbym, żebyś podzielił się ze mną w komentarzu swoimi postanowieniami noworocznymi 🙂 Przedstaw swoją listę lub tylko jeden punkt, który postawiłeś przed sobą w tym roku. Na pewno zainspirujesz tym innych i będziesz mógł pomóc wielu osobom, które zastanawiają się czy zacząć działać i spełniać swoje marzenia 🙂Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *