Jak współpracować z ludźmi?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że nie jest to możliwe w każdej sytuacji. Często bywa tak, że dana osoba za nic w świecie nie chce współpracować i nie potrafi zmienić się pod wpływem drugiej strony. Jeśli chcemy skutecznej rozmowy, relacji i porozumienia w jakichś kwestiach, należy zwrócić uwagę na typy charakterów. To jak reagują, to jak rozmawiają oraz mnóstwo innych rzeczy, zależy właśnie od tego jaką osobowość reprezentują. Jeśli jesteś ekstrawertykiem bardzo szybko reagujesz na otoczenie. Jesteś rozmowny i potrafisz rozwiązać problemy międzyludzkie. Potrzebujesz by ciągle coś się działo. Z kolei będą introwertykiem pracujesz lepiej w samotności, realizujesz zadania bardzo sumiennie i czerpiesz energię, gdy wokół nie ma innych osób.

Wersja Mp3 dostępna Tutaj 🙂 

 

 
Jak zastosować to w „praniu”?
 
– Pamiętaj, że to w jaki sposób pozyskujesz energię jest ważne, jeśli chcesz osiągnąć sukces. Twoja praca z innymi ludźmi powinna być dopasowana do indywidualnych cech charakteru.
 
– Sprawdź co sprawia, że jesteś wydajny i poszukaj tego w swoim otoczeniu.
 
– Określ czynniki wpływające na Twoje destruktywne zachowanie. Jeśli rozprasza Cię duża ilość bodźców zapewnij sobie większy spokój. Skoro praca w samotności jest dla Ciebie złem koniecznym postaraj się znaleźć inna formę, wymagającą rozmowy z drugim człowiekiem.
 
– Znając podejście do swoich dotychczasowych sukcesów i porażek zrozumiesz, że bardzo dużo zależy od tego jakim typem człowieka jesteś. 
 
Jak widać wszystko zależy od tego w jaki sposób będziemy podchodzili od naszego charakteru oraz tego jak reagujemy. Skoro mamy osobowość, która lubi pracować w spokoju, warto o to zadbać. Z kolei gdy działamy lepiej pod presją czasu, również i na to warto zwrócić uwagę.
 
Polecam Ci artykuł o Introwertykach, który stworzyłem jakiś czas temu. Dowiesz się z niego w jaki sposób różnice charakteru mogą wpływać na porozumienie oraz jak można stworzyć naprawdę dobrą pracę i życie:) 
 
Zapraszam Cię do  zapisanie się na Newsletter oraz polubienie fanpaga na fcebooku dzięki któremu będziesz na bieżąco 😉 
 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *