Co zaburza Ci pracę?

Czy chciałbyś pracować efektywnie i w sprzyjających warunkach? A może masz kłopot z doprowadzeniem zadań do końca i realizowaniem ich w terminie? W takim razie, prawdopodobnie jest coś, co zaburza Twoją pracę, ale nie zwracasz na to uwagi. Pomyślmy, jakie czynniki mogą wpływać na Twoje działania i czy łatwo będzie się ich pozbyć.


Wpis w wersji mp3 znajdziesz TUTAJ 🙂 

1) Warunki pracy
Być może nie przykładałeś do tego wagi, ale warto stworzyć sobie dobre warunki do pracy, tak by nie marnować jej na szukanie zgubionych materiałów czy cierpieć z powodu niewygody.

2) Nowoczesne rozpraszacze 
Portale społecznościowe, serwis z wiadomościami, poczta…To tylko trzy z wielu elementów, które rozpraszają nas co chwile. Sprawdzamy status, patrzymy czy mamy nową wiadomość i chcemy być ciągle na czasie. Czy dobrze wpływa to na naszą wydajność? Prawdopodobnie nie. Czy da się to zmienić? Owszem 🙂 Wystarczy wyłączyć na czas pracy internet tak byśmy nie mieli możliwości sprawdzenia statusu i poczty co 5 minut. 

3) Najbliższe osoby. 
Rodzina, domownicy, dziecko. Wszystkie te osoby mogą ciągle coś od Ciebie chcieć. Niekoniecznie musi to być ważna sprawa, jednak zamiast pracować możesz:
– zrobić zakupy
– pojechać na działkę
– zmontować łąwkę
– złożyć nowe szafki i jeszcze kilka innych rzeczy, które „trzeba zrobić” w tym momencie. Niektórzy z nas ze względu na charakter,  nie potrafią ogarnąć zbyt wielu rzeczy na raz, dlatego gubią się w swojej pracy. 

4) Zbyt wiele, czyli za wiele
Jeśli zaczniesz kilka projektów na raz i będziesz co chwilę tworzył nowy pomysł pragnąc wprowadzić go w życie, okaże się że brakuje Ci czasu, energii i motywacji do tego, by działać efektywnie.

Czy coś rozprasza Cię w pracy? A może masz problem z zaplanowaniem kolejnego dnia? W takim razie pewnie masz problem z destraktorami, które znajdują się na liście powyżej. Jak sobie z nimi radzić? Przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że istnieją. Kolejnym krokiem jest celowe rezygnowanie z danych rozpraszaczy, tak by wprowadzić nowy nawyk w życie, który zastąpi te marnujące czas i energię. Ostatni element to praca i determinacja która jest wymagana, gdy chcemy osiągnąć sukces w długim okresie czasu. To nasze działania mogą zmienić podejście do wielu spraw i pomóc nam inaczej funkcjonować.Jeśli dzisiejszy wpis Ci się spodobał podaj go dalej 🙂 Może znasz kogoś kto ma problem z rożnego rodzaju rozpraszaczami i będziesz mógł takiej osobie pomóc.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *