Jak oszczędzać pieniądze, czyli budżet to ważne słowo

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w formie mp3 


W jaki sposób chciałbyś realizować swoje marzenia? Od ręki i bez stresu, czy może szybko i wygodnie? Jak by to nie miało wyglądać przyda Ci się coś co pomoże zorganizować Twoje wydatki. Cy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób niektórzy osiągają wielkie sukcesy i potrafią ogarnąć budżet, dom, pracę oraz rozwijać swoje pasje? Wszyscy Ci ludzie mają jedną wspólną cechę. Planują swoje działanie. By budżet mógł być w jak najlepszej kondycji, warto znaleźć takie narzędzia, które umożliwią działanie w jak najlepszej formie, czyli będą:

– przyjazne dla kieszeni
– intuicyjne w użytkowaniu
– będą ładnie wyglądały ( czyli będą miały przyjazny interfejs) 


Jeśli chciałbyś by łatwo było zarządzać budżetem specjalnie dla Ciebie przedstawiam narzędzia do planowania.– Evernote ( Do robienia notatek)

– Todoist (Planowanie dnia i zadań do wykonania) 

– Google Keep (Notatnik z możliwością tworzenia list zakupów)

– Listonic (Kolejna aplikacja do tworzenia listy)

– To co Moje (Do archiwizowania paragonów)


Mamy świetne programy do planowania, mnóstwo nowoczesnej technologii, ale… no właśnie, ale nie mamy odpowiedzi na pytanie jak oszczędzać pieniądze? Otóż pytanie jest trudne, zaś odpowiedź złożona 🙂

Po pierwsze zadbaj o terminy. Nie ma nic bardziej stresującego niż myśl, że zbliża się data płacenia podatku. Warto zapisać sobie z wyprzedzeniem wydatki jakie mamy w domowym budżecie tak, by móc również zaoszczędzić. 

Drugim ważnym elementem jest mierzenie siły na zamiary, czyli nie wydawanie więcej pieniędzy niż masz. Skoro nie stać Cię na ten telefon, lub komputer nie zapożyczaj się u znajomych i nie wmawiaj sobie, że to tylko kilka rat do spłacenia. Owszem kilka, ale po 500 zł co miesiąc. 

Trzeci punkt dotyczy Twoich wymagań, czyli tego co tak naprawdę jest Ci potrzebne. Skoro dojeżdzasz do pracy spory kawałek po niezbyt dobrze utwardzonej drodze warto zainwestować w wyższy samochód z napędem 4×4. Jeśli zaś mieszkasz w mieście zastanów się, czy takie auto nie będzie przeszkadzać Ci na co dzień. Chciałbyś kupić nowy komputer, ale używasz go do przeglądania internetu? W takim razie nie musisz wydawać 3000 zł na nowy, bo taki za 1000 -1500 zł spokojnie Ci wystarczy. 

Punkt ostatni to regularność.
Jeśli każdego miesiąca będziesz odkładał 100, 300 czy nawet 1000 zł Twój budżet przyzwyczai się do tego i spokojnie będziesz mógł zaoszczędzić. Jeśli Twoje rachunki będą płacone regularnie zaś Ty nie będziesz kupował rzeczy, których nie potrzebujesz, okaże się że stać Cię na wiele więcej rzeczy niż do tej pory. 

Chciałbyś oszczędzać? W takim razie zrealizuj powyższe punkty i stwórz swój indywidualny plan dysponowania pieniędzmi 🙂 Dzięki temu będziesz mógł pozwolić sobie na realizację marzeń oraz wszystkich celów jakie sobie wyznaczysz. Jeśli wpis Ci się spodobał podaj go dalej 😉 Być może ktoś potrzebuje porady jak dbać o budżet domowy 🙂 Zachęcam Cię również do polubienia fanapaga na facebooku, dzięki któremu będziesz na bieżąco z najnowszymi wpisami 🙂

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *