Jak być offline?

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w formie mp3 Domeną naszych czasów jest posiadanie jak największej ilości informacji i co najważniejsze chcemy to mieć bardzo szybko. Powiadomienia, wiadomości na poczcie, informacje ze świata. Ciągle staramy się być na bieżąco. Z jednej strony to nic złego, im więcej wiemy tym lepsze mamy możliwości rozwoju. Niemniej jednak po przekroczeniu pewnej granicy nie jesteśmy produktywni, lecz zaczynamy kosmicznie tracić czas. 

Zastanów się ile czasu, potrzebujesz na swoje hobby? Sprawdź jak dużo potrzeba Ci, by w końcu skończyć remont w garażu? Chęć bycia offline staje się coraz bardziej popularna, ponieważ mnóstwo osób ma już dosyć ciągłego gonienia za nowością i chciałoby trochę odpocząć Chcesz być offline? W takim razie nie wystarczy tylko wyłączenie sieci. Bycie online to szereg działań mających na celu kontakt ze światem oraz zdobywanie wszelkich możliwych informacji. Recepta na domenę naszych czasów jest prosta, ale wymagająca. Prosta z tego względu, że każdy może wprowadzić ją w życie bez skomplikowanego przygotowania, zaś wymagająca, dlatego że trzeba poświęcić na to regularnie czas, by nawyk stał się naturalnym działaniem. 

– Wyłącz internet w routerze
– Odłóż telefon na półkę
– Zamknij okno i drzwi

Pozbądź się wszystkich destraktorów, które powodują, że jesteś mało produktywny. Oczyść biurko, pulpit i najbliższe otoczenie, by nic a nic Cię nie rozpraszało. Wyłączając internet masz pewność, że nawet wtedy,  gdy będziesz chciał coś sprawdzić najzwyczajniej na świecie się nie da. Telefon może mieć ustawiony bardzo głośny dzwonek, który na 100% poinformuje Cię, że ktoś dzwoni. Okno oraz drzwi pozwolą odizolować się od hałasu i ludzi, którzy mogliby Ci przeszkadzać. Regularność, to słowo które powinno stać się codziennością. 

Jeśli będziesz chciał trwale ustalić np. konkretną porę dnia kiedy będziesz pracował warto byś działał przez dłuższy okres czasu w szablonowy sposób, tak by nowy nawyk stał się rzeczywistością. Te metody to najprostsze z możliwych kroków i  naprawdę nie potrzebujesz żadnych aplikacji ani nowinek technologicznych. Jedyne czego Ci potrzeba to motywacja do działania do którego gorąco Cię zachęcam 🙂 

Jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis podaj go dalej 🙂 Być może ktoś potrzebuje takich rad, by zacząć realizować swoje marzenia i nie marnować czasu. Zapraszam również do polubienia fanpag’a na dzięki któremu będziesz na bieżąco 🙂

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *