Dieta, czyli co zrobić by nie popaść w obłęd

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w wersji mp3

Chciałbyś mieć świetną sylwetkę i formę. Twoim marzeniem jest zrzucenie wagi, ale nie wiesz jaką dietę wybrać? Otóż żadną 🙂 Na samym początku pragnę Ci uświadomić, że skoro chciałbyś zrzucić 10 kg samą dietą niczego nie zdziałasz. W takiej sytuacji trzeba połączyć dietę, ćwiczenia i regularność w działaniu. Tylko dzięki swojemu zaangażowaniu uda Ci się osiągnąć sukces oraz zwycięstwo nad swoją wagą.

W dzisiejszym wpisie przeprowadzę Cię przez ten zawiły temat jakim jest odchudzanie oraz walka z nadwagą. Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować Cię do zmiany zachęcić do tego byś zaczął działać. Pierwszym punktem od jakiego powinieneś zacząć jest regularność. By móc schudnąć potrzebujesz posiłków, które będziesz jadł o konkretnych porach dnia. Nie chodzi o jedzenie co dwie godziny, ale zachowanie podobnych odstępów czasowych jest ważne. Gdy skończymy z podjadaniem w nocy i nasz organizm przyzwyczai się do jednej godziny efekty będą więcej niż zadowalające. 

Drugim ważnym elementem jest to w jaki sposób spędzasz czas. Jeśli przed komputerem, albo na kanapie zastanów się jaka forma aktywności mogłaby Cię zmobilizować do tego, by wstać i zacząć działać. Być może jest to spacer, albo rower lub jakaś inna forma ruchu. Nie bez znaczenia jest docelowy wybór sportu, chociaż na samym początku wybrałbym coś, co nie obciąży Cię za bardzo i pozwoli na spokojną zmianę przyzwyczajeń. Gdy będziesz chciał wejść na trochę bardziej zaawansowany poziom, polecam basen i spacery. To najmniej obciążające z aktywności, a pozwalają dbać o kondycję i wyćwiczyć dobrze mięśnie.

Trzeci element, to Twój talerz, czyli jak będziesz jadł tak będziesz wyglądał 🙂 Odstawienie fast foodów, nie picie napojów gazowanych, nie jedzenie zbyt dużej ilości słodyczy. To podstawa, której trzeb się trzymać, jeśli chcesz zredukować wagę. Pamiętaj, że warto podchodzić do tego wszystkiego na spokojnie. Jeśli nigdy nie ćwiczyłeś nie wykupuj od razu karnetu na siłownię, zaś skoro podjadałeś bardzo często nie rezygnuj od razu ze wszystkiego. Możesz zastąpić niezdrowe słodycze czymś lepszym, ale wiedz że gdy zrobisz to zbyt radykalnie, może okazać się że powrócisz do swoich przyzwyczajeń szybciej niż zacząłeś przemianę. 

Podsumujmy. Chciałbyś zredukować wagę?
W takim razie:
– Jedz regularnie, tak by zlikwidować nocne podjadanie i przyzwyczaić organizm  do nowego stylu życia.
– Zadbaj o aktywność. Znajdź jakąś formę ruchu, która wspomoże Twoje odchudzanie, 
– Zadbaj o swoją kuchnię, czyli twórz swoje własne menu zdrowych rzeczy.
– Dbaj o  rzeczy, które dadzą Ci siłę i witaminy, zamiast nadwagi i złego samopoczucia. 
– Zmień środowisko w którym przebywasz. Jeśli wszyscy Twoi współpracownicy  co chwile zajadają się słodkościami poproś o przeniesienie, lub po prostu na czas posiłku wyjdź z pomieszczenia na krótką przerwę. 
– Przestań przejmować się opinią innych, że musisz zjeść to co wszyscy. Ty nic nie musisz 🙂


Podobał Ci się wpis? W takim razie daj łapkę w górę na facebooku i pozostaw po sobie komentarz 🙂 Dzięki temu wiem, że interesuje Cię taki temat i mogę dla Ciebie tworzyć więcej podobnych materiałów tego typu


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *