Jak nie bać się przemawiać publicznie?

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w formie Mp3 🙂
 
 
Bez względu na to, czy chciałbyś zostać mówcą motywacyjnym, prawnikiem, czy kimkolwiek innym, przemawianie przed publiką na pewno będzie obecne w Twoim życiu. Umiejętność występowania przed większą grupą ludzi to jeden z elementów, które przydają się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy przekonać kogoś do swojej racji. Omawiając konkretne rzeczy, mamy możliwość przeforsowania swojego zdania, oraz zaszczepienie w umyśle słuchających pozytywnego obrazu siebie. Chciałbyś przestać się stresować za każdym razem gdy przemawiasz przed publiką?  W takim razie przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź jak wyglądają to w praktyce.
 
1. Zacznij wszystko powoli. Jeśli na samą myśl o przemawianiu masz mdłości, a serce staje Ci w gardle, poproś o pomoc swoich najbliższy. Wybierz osoby, które są najbardziej znane i przygotuj dla nich krótką przemowę. Może dotyczyć całkowicie błahych tematów jak i tych bardziej skomplikowanych. Możesz nawet spróbować „przeforsować” swoją rację i zobaczyć jak wygląda to na żywo.
 
2. Przygotuj sobie coś, co będzie Twoim kołem ratunkowym w sytuacji w której stres przybierze najgorszą formę. Może to być szklanka z wodą, albo ulubiona maskotka. Nie jest ważne co wybierzesz, lecz to że pomoże Ci to w stresie. 
 
3. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Im więcej będziesz miał praktyki, tym bardziej prawdopodobne, że uda Ci się zmniejszyć stres w czasie wystąpienia. Nie musisz chodzić na wielkie wydarzenia, ani aule w których jest 300 osób. Wystarczy, że znajdziesz grupę przyjaciół, którzy będą wysłuchiwali Twoich przemówień i dawali wskazówki w jaki sposób poprawić warsztat. Chcesz być w tym dobry? W takim razie ćwicz i wprawiaj się w tych działaniach, bo jak wszyscy wiemy, trening czyni mistrza.
 
Jeśli chciałbyś czegoś więcej, zapraszam Cię do lektury mojego 
e-booka, który ma w sobie mnóstwo motywacji, oraz wiedzę na temat tego jak zmienić swoje podejście do rozwoju osobistego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *