Jak Cię widzą, tak zarabiasz

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w formie mp3


Jak myślisz, dlaczego Twoje zarobki wynoszą 2000 zł po 10- ciu latach pracy? Myślisz, że to kwestia pracy? A może Twoim zdaniem za mało masz odpowiednich kwalifikacji? Jeśli posiadasz wiedzę oraz wkładasz w swoje działania dużo pracy, kwestia może dotyczyć…tego jak widzą Cię inni. Mówią, że nie szata zdobi człowieka i że liczy się wnętrze. Prawdą jest, że nie warto popisywać się swoim wyglądam, ale warto również dobierać wszystko do sytuacji. Wyobraź sobie np. że przychodzisz do restauracji w 5- cio gwiazdkowym hotelu ubrany w krótkie spodenki i koszulę, nie tylko bardzo się wyróżniasz, ale również wykazujesz brak szacunku do miejsca oraz osób, które tam przebywają. Specjalnie przygotowane menu, bardzo eleganckie wystrój a ty masz to wszystko w nosie i ostentacyjnie to pokazujesz. 

Wygląd oraz Twoje zachowanie świadczą o Tobie w każdej sytuacji. Jeśli chcesz osiągnąć w życiu więcej, pamiętaj by zadbać o to jak będziesz wyglądał i się zachowywał. Nie namawiam Cię do udawania kogoś kim nie jesteś, lecz do tego byś świadomie podchodził do swojego wyglądu. Szacunek do drugiego człowieka i miejsca to nie tylko coś co wypada, ale to podstawa naszego awansu, lepszej kariery oraz poczucia wartości, które procentuje w życiu. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w życiu sukces, zwróć uwagę na swój wygląd oraz zachowanie. Poniżej przedstawiam Ci kilka wskazówek, które przygotowałem z myśląo Tobie 🙂

– Ubieraj się schludnie. Nie musisz chodzisz w garniturze i ciuchach za 1000 zł, ale warto byś pokazał, że dbasz o siebie i swój wygląd.

– Zmień podejście do swojego otoczenia. Jeśli jesteś szefem porozmawiaj z pracownikami. Być może poza instrukcjami potrzebują oni również zwykłej rozmowy. Sprawdź, czy nie jesteś zbyt apodyktyczny w odniesieniu do swoich współpracowników. Być może powodujesz swoim zachowaniem liczne spięcia, które bardzo niekorzystniej wpływają na atmosferę oraz także Twoją pracę.

– Zainwestuj w dobre ubrania dopasowane do Ciebie. Kolory rozmiary i odpowiedni styl to elementy, którymi powinieneś się zająć.

– Pamięta, że jeśli jesteś ubrany elegancki, automatycznie jesteś odbierany jako bardziej profesionalny. 

Twoja broń zanim jeszcze zaczniesz pracę i działanie to Twój wygląd. Przygotuj się do zaprezentowania swoich mocnych stron i wzmocnij je odpowiednim strojem 🙂 


Podobał Ci się dzisiejszy wpis? Podaj dalej 🙂 
Kliknij łapkę w górę na facebooku  albo pozostaw po sobie komentarz. Dzięki temu wyrażasz swoją opinię i dajesz mi informacje o tym co chciałbyś czytać. 
Zapraszam Cię również do zapisania się na Newsletter. Dzięki niemu będziesz na bieżąco i dostaniesz dodatkowe materiały, które udostępniam tylko dla zapisanych na listę. (Dzisiaj przygotowałem dla tych osób pewną historię o chłopcu, który dzięki swojej determinacji zdołał zrealizować swój cel) Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *