Dlaczego nie osiągasz sukcesu?

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie przygotowałem dla Ciebie wpis w formie mp3


Co jest czynnikiem sukcesu? Znajomości, pieniądze, a może wiedza jaką zdobyłeś? Jeśli pracujesz bardzo ciężko, wkładasz w to mnóstwo energii i czasu a coś nie wychodzi sprawdź jeden z poniższych czynników, które być może w ogóle nie wypłynęły w toku rozmyślania.

– Jak wyglądasz na co dzień?
Czy przywiązujesz wagę do swojego ubioru i stylu jaki masz? A może totalnie nie zwracasz na to uwagi i przez to tracisz w oczach potencjalnych klientów?

– Jakie techniki stosujesz w relacji z innymi ludźmi? Starasz się dopasować rozmowę do rodzaju charakteru jaki ma Twój rozmówca? A może z każdą osobą rozmawiasz w taki sam sposób, zaś efekty jakie przynosi takie działanie są takie same we wszystkich przypadkach? 

– Zwracasz uwagę na reklamę swojej osoby i wizerunek jaki tworzysz w danym środowisku? Być może się nad tym nie zastanawiałeś, ale to jak się ubierasz, wypowiadasz i w jaki sposób działasz odzwierciedla Twoją sytuację na rynku, czy w otoczeniu w jakim przebywasz.

– Jak gospodarujesz swoim czasem? Czy zastanawiasz się nad optymalnym rozkładem zajęć, czy podchodzisz do tego w sposób zupełnie nie zorganizowany? Warto przyjrzeć się swoim planom i sprawdzić, czy faktycznie działamy wydajnie. 

– Czy stosujesz różne sposoby, by zwiększać swoją kreatywność? Sprawdź ile konkretnie projektów i nowych działań stworzyłeś. Być może jesteś ostatnio mało pomysłowy, przez co działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

– Jak dbasz o zdrowie i formę? Zapisałeś się na jakieś zajęcia?A może ćwiczenia to tylko jeden z elementów, który miałby pomóc, zaś pozostałe to zdrowe odżywianie i ubiór.

– W jaki sposób działasz na polu otoczenie – Twoje marzenia? Czy zwracasz uwagę na to jak ludzie wpływają na motywację, stres oraz wszelkie inne elementy Twojego życia?


– Co prowadzi Cię do celu? Może jest to wewnętrzny cel jaki sobie obrałeś. Albo ludzie, którzy Cię otaczają. Zastanów się ile motywacji oraz z jakiego źródła otrzymujesz każdego dnia. 

Powyższe punkty, to tylko kilka elementów, które w znaczący sposób, wpływają na Twój sukces. Pamiętaj, że wiele z nich łączy się ze sobą i wzajemnie wspomaga.


P.S Osoby zapisane na Newsletter dostały ode mnie w tamtym tygodniu wiadomość w której zawarta była pewna historia.. jeśli również chciałbyś dostawać dodatkowe materiały zapisz się na Newsletter. Możesz to zrobić dzięki formularzowi, który jest po prawej stronie.

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *