Jak wydłużyć dobę?

Jednym z życzeń wielu przedsiębiorców jest chęć wydłużenia doby, tak by wyrobić się ze wszystkimi zadaniami. Nie da się samodzielnie rozciągnąć czasu, ani stworzyć większych możliwości. Samemu nie da, ale z całym zespołem i owszem 🙂 

Masz do dyspozycji 24 godziny i ani chwili dłużej, gdy jednak połączysz ze sobą czas kilku ludzi będziesz miał o wiele większe możliwości. Gdy rozpoczynasz pracę o godzinie 8 rano i kończysz o 15 masz 7 godzin. Gdy policzysz czas innych ludzi i dodasz do funkcjonowania swojej firmy zyskujesz kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin bez stresu i poganiania samego siebie. Chciałbyś zwiększyć swoją produktywność bez zbędnego stresu i nieprzespanych nocy? W takim razie zacznij delegować swoją pracę. 

Oto jak powiększyć swoją dobę. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych wskazówek jak to zrobić.

1. Ustal jakie rzeczy zajmują Ci najwięcej czasu i które z nich nie wymagają od Ciebie 100% zaangażowania czasu i obecności. Może obróbkę video warto zlecić komuś innemu? albo zastanowić się nad wynajęciem profesionalnego grafika do strony?

2. Kto z Twojego otoczenia ma umiejętności, których potrzebujesz? Być może znajomi mają firmę marketingową i mogliby Ci pomóc rozreklamować produkty? A może ktoś z Twojej rodziny potrafi świetnie programować i mógłby stworzyć Ci świetną stronę nie biorąc za to astronomicznej sumy?

3. Pracuj z osobami o różnym typie charakterów i nie zamykaj się w sobie, gdy spotkasz na swojej drodze swoje przeciwieństwo. Skoro bardzo denerwuje Cię dana osoba nie musisz z nią współpracować. Jednak jeśli jest to tylko kwestia jednej sprawy czy zadania, pamiętaj, że takie różnice mogą być inspirujące 🙂


Pamiętaj, że sam możesz zrobić dużo, ale z zespołem o wiele więcej 🙂 Korzystaj z zasobów innych i rozwijaj siebie oraz swój biznes, który może zwiększyć swoją produktywność i stać się naprawdę czymś wspaniałym, czego Ci życzę.


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *