Jak pracować w domu?

Chciałbyś pracować nad własną firmą, ale obawiasz się wysokich kosztów? Pewnie zastanawiasz się, czy uda Ci się znaleźć odpowiedni lokal lub czy pracownicy będą wypoczęci. Pracujesz w domu, lub chciałbyś zacząć swoją przygodę z biznesem? W takim razie przeczytaj poniższy wpis 🙂


Miejsce

Pierwszy punkt od jakiego powinieneś zacząć jest urządzenie sobie miejsca pracy. Dobre oświetlenie, wygodne biurko oraz organizer w postaci tablicy korkowej, to podstawa dobrej efektywności. Im bardziej wygodne miejsce, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz pracował wydajnie i w dobrym humorze. 
  
Wygląd
Praca w biurze sprawia, że musisz pracować w garniturze i pod krawatem. Wtedy codziennie powinieneś ubierać się elegancko, by wyglądać profesionalnie. Jak wygląda sytuacja, gdy zaczynasz pracować w domu? Chodzisz w pidżamie, zakładasz luźne ubrania i nie przejmujesz się tym jak wyglądasz na co dzień. A to niestety BŁĄD 🙂 By zmobilizować się do pracy nie wystarczy przygotować sobie miejsca i kupić laptopa. Nasz mózg, by się zmotywować potrzebuje również poczucia, że w danej chwili pracuje. Jeśli ubierasz się w eleganckie spodnie i koszulę, nie będziesz się czuł rozespany ani zniechęcony. Poczujesz moc i pewność siebie, która pojawi się właśnie w chwili zmiany ubioru. 

Czas
Co jest kolejnym ważnym punktem? Czas pracy, czyli konkretne ramy czasowe, które poświęcasz na działanie w ciągu dnia. Mogło by się wydawać, że skoro jesteś w domu, możesz zacząć pracę w dowolnym momencie i kontynuować ją tyle ile uznasz za stosowne. Niestety, gdy zaczniemy dowolnie dysponować swoim czasem, bez oddzielenia pracy od odpoczynku, okaże się że nie możemy dokończyć żadnego zadania, zaś twoim największym sukcesem będzie to, że nie musisz wychodzić co rano do pracy, i być tam przez 8 godzin. 

Gdy pracujesz kilka godzin z rana, masz czas, energię oraz pewność, że większość spraw uda się załatwić bez problemu.Większość ludzi już wstała, są w pracy i można się z nimi skontaktować. Co najważniejsze mają chęć i energię do działania, a właśnie to jest Ci potrzebne. Podział na pracę, oraz odpoczynek powinien odbywać się w taki sposób, by dopasować się nie tylko do swoich potrzeb, ale również do norm obowiązujących w społeczeństwie. Dzięki temu będziesz mógł poprawić swoją produktywność o kilkadziesiąt procent. Skoro większość instytucji, firm i hurtowni jest otwarta do 15:00 lub 18:00 warto dopasować swoją pracę do tych informacji. Chcesz osiągnąć sukces? W takim razie znajdź w ciągu dnia czas na pracę i pod żadnym pozorem nie pozwalaj sobie na rozproszenie. Owszem masz więcej czasu, bo taka forma działania jest zupełnie inna od pracy w biurze, ale inni domownicy, nie powinni zrzucać na Ciebie obowiązków. Możesz zrobić zakupy, czy posprzątać w domu, ale nie w taki sposób, że będziesz odrywał się od swoich zadań co 5 minut. 

Podsumujmy: Po pierwsze warto stworzyć dobre miejsce do pracy, czyli takie w którym komfortowo stworzysz swój produkt, rozwiniesz biznes i będziesz mógł kontaktować się z klientami. 
Po drugie warto byś zadbał o odpowiedni strój. To naprawdę mobilizuje do pracy. Dzięki temu staniesz się bardziej produktywny niż do tej pory ( pidżama rozleniwia) Po trzecie zaś pamiętaj, by oddzielić czas na pracę, oraz inne obowiązki, które nie powinny rozpraszać Cię w czasie działania.
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *