Jak pracować przez 5 godzin dziennie

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis w formie nagrania 🙂  
Wersja Mp3                                                                                                                 
Czy przez 5 godzin dziennie da się zrealizować swoje zadania i zrobić to efektywnie? Oczywiście, że tak 🙂 Wszystko zależy od tego w jaki sposób zorganizujemy sobie dzień i co będzie naszym priorytetem. Jeśli dobrze pokierujemy wszystkimi swoimi sprawami, okaże się że nasza praca zmieni się nie do poznania. Jak to zrobić?

Jeśli chciałbyś pracować przez 5 godzin dziennie tak samo efektywnie jak przez 12, warto byś ustalił sobie konkretne ramy czasowe w których będziesz pracował. Mogą to być godziny poranne, lub popołudniowe. Grunt, by w tym czasie nikt nie przerywał Twoich działań i wytrącał Cię z równowagi. Twoja broń to planowanie. Jeśli chcesz być skuteczny dobrze byś znalazł swój własny sposób na organizację pracy. Kalendarz, notatnik czy jakaś inna forma spisania wszystkich celów, to podstawa szybszego działania, które można zamknąć w 5-ciu godzinach. 

Asertywność w działaniu, czyli umiejętność oddzielania pracy od odpoczynku i na odwrót. Jeśli przez 5 godzin pracujesz efektywnie, po tym czasie trzeba odpocząć i nie powracać do swoich dotychczasowych zajęć. Nie chodzi o to, by nie sprawdzić e-maila i popularności książki, ale nie 5 razy 🙂 

Systematyczność. Jeśli obierzesz sobie cel pracy 5 godzin dziennie i ponownie na 20 minut wieczorem stosuj się do swoich własnych zaleceń. To Ty je wymyśliłeś, więc nie próbuj się od nich wykręcić.

Stwórz wokół siebie porządek. Nie zostawiaj bałaganu na biurku, nie zaniedbuj spraw i nie odkładaj ich na później. To co będzie poukładane i na swoim miejscu, będzie pomagało CI zwyciężać i odnosić sukcesy w takich dziedzinach, które są dla Ciebie ważne. 

Jak myślisz, czy jesteś w stanie zmobilizować się i zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia? JESTEŚ 🙂 Wystarczy, że znajdziesz w sobie determinację i zaczniesz działać. Nie potrzebujesz tysiąca książek, kursów i wiedzy zdobywanej przez 20 lat. Wystarczą Twoje chęci i odpowiednie przystosowanie dnia do takiej pracy. Wbrew pozorom wprowadzenie zaledwie kilku zmian, ale tych konkretnych, spowoduje że Twoja produktywność wzrośnie a Ty będziesz mógł pracować tak samo, poświęcając na to o wiele mniej czasu niż do tej pory. 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *