Jak być asertywnym?

Wolisz słuchać niż czytać? W takim razie mam dla Ciebie wpis 
w formie nagrania 🙂  
Wersja Mp3Chciałbyś umieć odmawiać, gdy ktoś ewidentnie zawraca Ci głowę? A może Twoim pragnieniem jest zmiana dotychczasowego stylu życia, bo dosyć masz marnowania czasu na ciągłe pomaganie i nie korzystanie z życia. Asertywność, czyli umiejętność radzenia sobie z mówieniem Nie, by podejmować decyzję w sposób przemyślany i taki jak odpowiada to TOBIE 🙂

Jak to zrobić?
1) Nie przebywaj z ludźmi , którzy mają władczy charakter i nie zdają sobie z tego sprawy. Będą próbowali wykorzystać Twoją dobroć i stworzyć iluzję, że zależy im na Tobie i Twoim towarzystwie. 

2) Zacznij od małych kroków, czyli nie odmawiaj wszystkim, którzy Cię o to poproszą, lecz spróbuj zrobić to z najbliższymi w domu.Gdy będziesz świętował sukces w postaci zwycięstwa nad sobą, o wiele łatwiej będzie Ci wejść na bardziej zaawansowany poziom, czyli zacząć działać w większej grupie.

3) Pamiętaj, że to trudny proces, dlatego warto byś poszukał pomocy wśród swoich najbliższych. Wsparcie w takich osobach to jeden z najlepszych sposobów na to, by osiągnąć sukces w tej dziedzinie. 

4) Bądź sobą. Nie próbuj na siłę zmieniać się o 180 stopni. To nic nie da, zwłaszcza wtedy gdy zaczniesz wszystko na raz. Twój charakter oraz sposób w jaki do tej pory postępowałaś, powinien współgrać ze zmianami jakie chcesz wprowadzić do swojego życia. 

Jak widać asertywność jest potrzebna i skomplikowana, ale dzięki wsparciu najbliższych uda Ci się osiągnąć sukces i świadomie podchodzić do swojego rozwoju. 


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *