Michał Pasterski – wywiad

Michał Pasterski, człowiek którego wielu osobom, nie muszę przedstawiać. Coach, twórca wielu ciekawych artykułów oraz osoba, która zamierza zrobić coś naprawdę niesamowitego. Warsztaty na Bali 🙂 To coś, co od samego początku wydawało mi się bardzo ciekawym pomysłem. Nie słyszałem żeby wcześniej ktoś organizował podobne przedsięwzięcie. Poniżej przedstawiam  wywiad, jaki udało mi się przeprowadzić w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj mnóstwo inspiracji, zapraszam do lektury 🙂

 
Co jest dla Ciebie wyznacznikiem sukcesu?
 
Sukces to dla mnie wolność robienia tego, na co mam ochotę. To możliwość życia życiem, które ja sam wybieram. Bez zmuszania się do kompromisów i bez potrzeby rezygnowania z tego, co dla mnie ważne. Wielu z nas nie wie czego chce od życia. Wynikiem tego są losowe, przypadkowe doświadczenia – praca, do której chodzimy codziennie, ludzie, z którymi tworzymy związki, rzeczy, które robimy w czasie wolnym. Dla mnie sukces to każdego dnia świadomie wybierać to, co w życiu jest dla mnie ważne.  
 
Jak czujesz się jako jeden z najbardziej rozpoznawanych coachów w Polsce?
 
Nie uważam siebie za jednego z najbardziej rozpoznawalnych coachów w Polsce i wolałbym, aby moja osoba nie była kojarzona tylko z tym zawodem. To, co robię na co dzień wychodzi poza ramy coachingu, to tylko jedno z moich zajęć. Nie lubię określać siebie i innych takimi plakietkami – uważam, że tracimy w ten sposób perspektywę na różnorodność, jaką mają w sobie ludzie.
 
Co przyczyniło się do Twojego sukcesu?
 
Jeśli mówimy o sukcesie definiowanym w taki sposób, jak opisałem to przy okazji odpowiadania na pierwsze pytanie, to są to trzy rzeczy: 
 
1. Ciągłe szukanie w sobie odpowiedzi na pytania: „Co jest dla mnie ważne?”, „Czego chcę od życia?”, „Co lubię robić?”, „Co chcę zmienić?”. Czyli samopoznanie i zrozumienie, jaką drogą chcę w życiu iść. 
2. Odwaga w podejmowaniu dziesiątek życiowych decyzji w zgodzie z odpowiedziami na powyższe pytania.
3. Cierpliwość w realizowaniu założonych planów, mimo tego, że większość z tego co robię to działania, które przynoszą efekty dopiero po jakimś czasie.
Jak trafiłeś na Bali?
 
Polecieliśmy na wyspę Bali z żoną w podróż poślubną. Dwa lata wcześniej byliśmy w Tajlandii i zakochaliśmy się w Azji. Słyszeliśmy o Bali wiele różnych rzeczy, ale chcieliśmy sami się przekonać jak tam jest. Większość z rzeczy, które słyszeliśmy wcześniej okazała się nieprawdziwa. 
 
Skąd pomysł, by zorganizować tam warsztaty?
 
To miejsce sprzyja pracy nad sobą. Sprzyja wglądowi we własne wnętrze. Panująca tam atmosfera, krajobrazy i ludzie, którzy są częścią Bali tworzą unikalną i wspaniałą mieszankę, która sprawia, że mógłbym tam mieszkać na co dzień. I nie chodzi tu o rajskie plaże czy palmy, bo moje ulubione miejsca wcale nie są nad morzem.  
Jeśli miałbyś wybrać jedną cechę, które pomaga Ci na co dzień w realizowaniu zadań było by to….?
 
Umiejętność skoncentrowania się na najważniejszych krokach na drodze do osiągnięcia moich celów.

Link do filmu

Bardzo dziękuję za wywiad, mam nadzieję że dał on wiele do myślenia i każdy czytelnik znajdzie w nim swoją własną inspirację 🙂 

Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *