3 sposoby żeby zacząć ćwiczyć

Jeśli zastanawiałeś się w jaki sposób osiągnąć wymarzony kaloryfer, albo chciałeś ćwiczyć, bo miałeś dosyć kiepskiej kondycji po wchodzeniu po schodach, pewnie pomyślałeś o tym żeby ćwiczyć 🙂 Świetny wybór. Jeśli chcesz by ciało zaczęło słuchać właściciela zapewne nie obce są Ci powody dla których chcesz to wszystko zrealizować. W dzisiejszym wpisie przedstawię CI trzy sposoby na to by abyś mógł zmotywować się do działania i zaczął ćwiczyć. Twoim największym zmartwieniem nie będzie to w jaki sposób znaleźć chęć do działania, lecz to w jaki sposób zwiększyć efekty 🙂

Metoda pierwsza

Zapisz się do większej grupy osób, które ćwiczą i robią treningi regularnie. Duża grupa gwarantuje wyższą skuteczność niż pojedyńcze działanie. W takim miejscu jak fitnes club, siłownia czy skwer, pełno jest ludzi sportu. Zaś takie działanie to jeden z lepszych pomysłów jakie możemy sobie wyobrazić. Dzięki wzajemnemu wsparciu zyskujesz dodatkową motywację w każdym momencie treningu.

Metoda numer dwa

Jeśli podjąłeś już jakiekolwiek kroki ku lepszej sylwetce i zdrowiu lub po prostu już kiedyś ćwiczyłeś, warto byś sprawdził swoje efekty. Skoro poświęciłeś czas na przyswojenie wiedzy o treningach, kupiłeś sprzęt, przeczytałeś mnóstwo książek lub ćwiczyłeś, ale z jakiegoś powodu przestałeś zrozum jedno. 
Zainwestowałeś w siebie! Zarówno czasowo, pieniężnie jak i emocjonalnie. Skoro poczyniłeś już jakieś kroki ku lepszej kondycji, nie zmarnuj tego wszystkiego. Bądź świadomy, że tamten czas możesz świetnie wykorzystać, albo zaprzepaścić jeśli zrezygnujesz. Pomyśl, ile rzeczy udało Ci się już osiągnąć. 

– kupiłeś sprzęt
– czytałeś o najlepszych dietach
– rozmawiałeś z ludźmi, którzy ćwiczą.
To wszystko zrobiłeś właśnie TY, dlatego stać Cię na o wiele więcej! 🙂

Trzecia i najprostsza metoda.

Zaczynaj na spokojnie. Bez zbędnego pośpiechu. Chcesz zacząć biegać? W takim razie znajdź w swojej szafie dobre buty, zrób rozgrzewkę i ruszaj na …3 kilometrowy bieg. Jeśli spodoba Ci się pierwszy dzień z tym sportem, spróbuj po raz kolejny. Nie zwiększaj jednak dawki, lecz spokojnie biegaj sobie 3 km dziennie przez najbliższy tydzień. Wydłuż trasę dopiero po upływie 7 dni lub nawet jeszcze później. Przyzwyczaisz swój organizm do biegania i będziesz mógł zwiększyć dystans bez spadku motywacji. 

Podobały Ci się powyższe sposoby?
W takim razie podaj dalej ten wpis. Być może ktoś własnie czeka na motywację, by zacząć ćwiczyć i zastanawia się co robić 🙂Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *