7 rzeczy, które możesz sprzedać

Wersja mp3 dostępna TUTAJ 🙂 

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób działa Twoja produktywność? Zapewne czytałeś wiele książek na ten temat i zgłębiałeś zagadnienie, dlatego orientujesz się, że jednym z podstawowych elementów poprawy produktywności jest porządek. Na ład w twoim miejscu pracy składają się czyste biurko, dużo miejsca oraz podział na konkretne „działy” takie jak dokumenty, książki, sprzęt elektroniczny itd. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci 7 rzeczy, które możesz sprzedać bez obaw i tym samym zdobyć miejsce i pieniądze do działania.

 

1. Książki


Zapewne przez jakiś czas gromadziłeś na półkach książki, które miały służyć Ci do rozrywki lub nauki. Dostałeś jakąś w prezencie, kupiłeś na przecenie, bądź świadomie zbierałeś. Nadszedł jednak czas, by odkurzyć swoje zbiory i podjąć decyzję, które z nich będą Ci jeszcze potrzebne. Skoro niektórych z nich nie używasz już od roku lub więcej, nie warto ich dalej trzymać i zajmować półek.

2. Ubrania 

Jeśli posiadasz w swojej szafie stare marynarki lub koszule, które mają kilkanaście lat nie warto dawać pożywienia molom 🙂 Skoro spodnie i koszulki wyblakły 3 razy może lepiej sprzedać je za kilka złotych, bądź oddać potrzebującym?

 

3. Laptop, telefony, stary sprzęt elektroniczny


Komputer działał, ale trochę się zacinał? A może twoja mp3 chodziła przez  pół godziny, a później trzeba było ładować ją pół dnia? Skoro nie korzystasz z tych rzeczy lub masz bardzo ograniczoną możliwość ze względu na ich stan, warto pozbyć się ich jak najszybciej. Zajmują miejsce, a na dodatek frustrują, bo nie możesz 
z nich korzystać.

 

4. Ozdoby


Pamiętasz prezenty od cioci na święta, gdy byłeś mały? A może masz jeszcze kilka obrazków, które wsiały 10 lat temu, a teraz zbierają kurz w piwnicy? W takim razie pomyśl w jaki sposób mógłbyś się ich pozbyć. Gazeta, portal internetowy a może facebook

 

5. Makulatura


Posiadasz stare gazety, które zbierałeś przez lata? Może masz ich tak wiele, że nie tylko półki, ale i strych mają już tego dosyć? 🙂 W takim razie pomyśl, co możesz zrobić, by ktoś inny mógł z tego skorzystać.

 

6. Gry, filmy


Pamiętasz swoje pierwsze bajki oglądane na płytach CD? Na pewno posiadasz ich niezłą kolekcję i nie zanosi się na to, byś oglądał je jeszcze w przyszłości. Być może chciałbyś je wszystkie zatrzymać, ale zastanów się, czy za 5, 10 lat będą w równie dobry stanie technicznym jak teraz, i da się z nich korzystać? Jeśli nie, warto udostępnić to innym. Na pewno znajdzie się ktoś, kto wyda 30 czy 50 złotch na cały zestaw bajek dla swojej pociechy.

 

7. Zabawki   


Dzieciństwo, zabawy i wszelakie zabawki jakie walały się po pokoju to już przeszłość. Nie używasz ich, nie masz zamiaru ich kolekcjonować, więc pozbądź się ich 🙂 Nie zostawiaj, bo i tak już się nie przydadzą.

 

Na pewno posiadasz w swoim domu wiele innych rzeczy, które niepotrzebnie zajmują miejsce i nie dają Ci wcale powodów do uśmiechu. Potykasz się o nie w garażu, złorzeczysz wchodząc na strych, czy do piwnicy. Chcesz zwiększyć swoją produktywność i zdobyć więcej przestrzeni do działania? W takim razie uruchom przeglądarkę, i sprzedaj wszystkie niepotrzebne rzeczy. Te które przeszkadzają Ci w pracy i codziennym funkcjonowaniu 🙂

 

 

Pozdrawiam  Paweł Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *