20 Pytań, które zmienią Twoje życie

Wersja MP3 dostępna TUTAJ 🙂 W jaki sposób możemy stworzyć lepszą wersję siebie, i rozwinąć się na taką skalę o jakiej nawet nie śmieliśmy marzyć? Czy trzeba iść na specjalistyczny kurs, przeczytać dużo książek, a może porozmawiać z kimś kto osiągnął sukces?

Tez… 🙂 Ale bez względu na to, co będzie naszym działaniem, warto zadawać pytania. Dzięki nim masz możliwość poznania czegoś dogłębnie, zaś wszystko co do tej pory wydawało Ci się niejasne okazuje się banalnie proste. Kojarzysz typową scenę z marketu, gdzie całą rodzina chodzi po sklepie i szuka jakichś rzeczy? Dzieci niespokojnie wiercą się w wózku, mąż jest zmęczony zaś żona ma dosyć całych zakupów.
Spędzają półtorej godziny na poszukiwaniu czegoś co znaleźliby w 5 minut. Nie zadają nikomu pytań i wracają do domu sfrustrowani mając do siebie wzajemnie pretensje. A wystarczyło zadać pytanie obsłudze sklepu… 🙂
 
 
Czy zastanawiałeś się kiedyś na sensem powiedzenia „kto pyta nie błądzi?” Ja zamieniłbym to na „kto pyta ten nie marnuje czasu” 🙂 Dzięki zadawaniu pytań masz możliwość zwiększania swojej bazy wiedzy, dlatego zachęcam Cię do używania ich zarówno w odniesieniu do innych jak i siebie samego.
Poniżej przedstawiam Ci listę 20 pytań, które zmienią Twoje życia nie do poznania, zaś ty sam bardzo z tego skorzystasz. Niektóre z nich nie będą łatwe, jednak pamiętaj, że im więcej pracy nad sobą, tym lepsze efekty końcowe 🙂
 
 
1. Jak starasz się przybliżyć do swoich marzeń?
 
Co konkretnego robisz by osiągnąć marzenia? Chodzisz na siłownię? Uczysz się języka w domu?, wychodzisz do ludzi, by otworzyć się na otoczenie? Odpowiedz jak najbardziej szczerze, bo sam wiesz co dokładnie robisz, by to wszystko osiągnąć. 
 
 
2. Co najgorszego może się stać, jeśli zaryzykujesz i zaczniesz działać? 
 
Ktoś powie Ci złe słowo? A może przestaniesz dobrze zarabiać i będziesz musiał nauczyć się czegoś innego? Wymień racjonalne powody, jakie stoją Ci na przeszkodzie, gdy myślisz o działaniu
 
3. Kto najbardziej motywuje Cię do działania?
 
Czy to Twój mąż, mama, rodzeństwo, a może znajoma, która potrafi swoim dobrym słowem spowodować to, że ruszasz się z miejsca i starasz robić co tylko w twojej mocy, by zrealizować marzenia? Kto najbardziej motywuje Cię do działania i stara się byś osiągnął sukces.
 
 
4. Jakie trzy najmniej potrzebne rzeczy chciałbyś w tej chwili wyrzucić lub sprzedać?
 
Czy masz w swoim otoczeniu jakieś przedmioty, które leżą od bardzo dawna w miejscu i strasznie Cię irytują? Może to dywan, który wyblakł w jednym miejscu i straszy swoim wyglądem za każdym razem, gdy na niego spojrzysz? A może kolor ścian, który kiedyś wydawał Ci się fajny, ale z biegiem czasu okazał się bardzo denerwujący.
 
5. Jak wygląda miejsce w którym chciałbyś pracować? 
 
 
Czy to plaża na wyspie tropikalnej, czy wielkie biuro w największym wieżowcu w mieście? Jak wyobrażasz sobie swoją pracę względem miejsca. Chciałbyś pracować w podróży, czy stacjonarnie? W krajach o ciepłym klimacie, czy raczej deszczowym?
 
6. Co sprawia, że jesteś zmotywowany? 
 
Może to ulubiona lista przebojów które wprawiają Cię w doskonały nastrój już od samego rana? A może oglądanie filmów motywacyjnych, ładujących mega wielką dawkę energii do działania?
 
7. W jaki sposób radzisz sobie z porażką?
 
Czy to dla Ciebie cios, po którym ciężko się podnieść, czy może lekcja „jak nie postępować, by osiągnąć sukces? Podążając tym tropem masz doskonałą okazję do tego, by zmienić coś w dotychczasowym działaniu. Może chciałbyś rozładować emocję w bardziej konstruktywny sposób, lub po prostu traktować porażkę, jak coś innego niż do tej pory. 
 
8. Gdzie najlepiej się udać, byś mógł w spokoju odetchnąć?
 
 
Wycieczka zagraniczna, zacisze domowe, albo zupełnie inne nieszablonowe miejsce. Ważne jest to byś odpoczął i naładował akumulatory. 
 
 
9. Co może się stać, jeśli nie będziesz starał się zmienić?
 
Być może pozostaniesz w miejscu, być może ( co będzie gorszym efektem) zaczniesz dawać coraz większe kroki do tyłu. Przestanie Cię obchodzić to co robisz, i podejmiesz decyzję „nie chce mi się rozwijać” Czy Twoim bliscy będą zadowoleni? Czy marzenia jakie miałeś przestaną istnieć?
 
 
10. Co powiedziałbyś sobie z przeszłości?
 
 
Być może chciałbyś zmobilizować siebie do działania i tłumaczyłbyś jak bardzo warto realizować swoje marzenia. A może ostrzegłbyś się przed wchodzeniem na szczyt popularności, ponieważ wiesz, że nie służy Ci to w ogóle?11. W jaki sposób twoje zdolności pomagają innym?

Są zapewne dziedziny w których Twoja pomoc okazuje się nieoceniona. Być może jest to dzielenie się swoją wiedzą, lub inna umiejętność w której jesteś dobry. Ważne jest to, w jaki sposób z tego korzystasz.12. Co byś zrobił, gdyby zostało Ci 5 minut życia? 

Prawdopodobnie masz na to doskonałą odpowiedź, ale możliwe że zaskoczyłaby samego Ciebie. Zastanów się z kim i gdzie chciałbyś spędzić ostatnie 5 minut swojego życia.

13. Jeśli miałbyś wskazać trzy miejsca, które chciałbyś odwiedzić w swoim życiu, gdzie by to było?

Piękne widoki, czy ekstremalne przeżycia? Gorąco, czy zimno? Gdzie chciałbyś się znaleźć w swoim życiu?


14. Za co jesteś wdzięczny?Podoba Ci się życie jakie prowadzisz? Czy osoby w twoim otoczeniu są fajne i miłe? A może jesteś bardzo zadowolony, że rozwinąłeś swoją firmę i osiągnąłeś sukces na rynku.


15. Dlaczego praca jaką wykonujesz sprawia, Ci przyjemność?

Jakie elementy sprawiają, że jesteś zadowolony z tego co robisz? Być może masz świetną ekipę, albo pracujesz w genialnym miejscu, które daje Ci mnóstwo motywacji.


16. Co dałoby Ci wolność finansową?

Może chciałbyś założyć własną firmę, albo zatrudnić się w jednym z przedsiębiorstw i uzyskiwać stałe dochody z tytułu swojej pracy? Zapewne istnieje coś co pozwoli Ci być bardziej niezależnym finansowo i możesz zacząć wdrażac to już dziś.


17. Wolisz czekać na szansę, czy sam stwarzać sobie dobre warunki?

 

Czekasz na wygraną w totka, czy sam tworzysz biznes chcąc dorobić się fortuny? A może chciałbyś prowadzić spokojne życie gdzieś z dala od zgiełku i potrzebujesz na to dochodów z pracy online?

18. Gdy wyłączą prąd i zgaśnie światło, co będzie twoim pierwszym odruchem?

Telefon do kogoś bliskiego, strach a może śmiech? W jaki sposób zareagujesz w niesprzyjającej sytuacji?


19. Kiedy będzie dobry moment na to byś zaczął spełniać marzenia?

Czy to będzie wtedy, gdy skończysz studia? A może po zdaniu prawa jazdy. Co musi się stać byś zaczął realizować swoje cele?


20. W jakim środowisku przebywasz? 

Są to osoby pozytywne, czy raczej nastawione do wszystkiego na anty. Pomagają Ci realizować cele, czy krytykują wszystko nie dając możliwości rozwoju.?Mam nadzieję, że znalazłeś w powyższych pytaniach coś inspirującego i mogłeś się zastanowić nad wieloma kwestiami. jeśli chciałbyś coś dodać zapraszam do komentowania. Daj znać, które z pytań spodobały Ci się najbardziej 🙂


Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *