Jak osiągnąć sukces w życiu?

Wersja mp3 do pobrania TUTAJ 🙂 Czym jest sukces? wypadkową twoich działań, starań, poczynań i momentem w którym uda Ci się zrealizować marzenia 🙂 To właśnie wtedy masz przed sobą cel, który udało Ci się osiągnąć i możesz być z tego bardzo dumny. Właśnie w tym momencie cały świat mówi, że jesteś naprawdę świetny, ponieważ przezwyciężyłeś wszystkie przeciwności i stworzyłeś taką teraźniejszość jaką chciałeś. 


Dlaczego nie udaje nam się osiągnąć sukcesu?

Pierwsza sprawa to środowisko  w jakim funkcjonujesz. Jeśli sprawia, że rośniesz jest okej. Ale jeśli wszelkie Twoje marzenia kwituje zdaniami typu ” i tak Ci się nie uda” to czas zmienić otoczenie. Wyobraź sobie, że jesteś balonem, który próbuje osiągnąć duży sukces, czyli być jak największym. Jeśli ktoś ciągle będzie Ci przeszkadzał i demotywował, nie będziesz w stanie skupić się nad swoim celem, czyli nie napompujesz balonu. Tak właśnie działa środowisko, które albo pozwala Ci być wielkim, albo wręcz przeciwnie. Non stop krytykuje, nie wnosząc niczego nowego. Nie daje Ci feedbacku, lecz bezsensownie zalewa negatywnymi przekazami. Czy wynika z tego coś dobrego? 😉 Otóż nie. Pozostajesz ciągle w tym samym miejscu i starasz się za wszelką cenę, pozbyć negatywnych myśli. Nie daje to żadnych skutków, ponieważ ciągle przebywasz 
w tym samym środowisku.


Następny punkt dotyczy tworzenia nowej wersji siebie, czyli pozbywania się starych i negatywnych przyzwyczajeń w imię programowania kolejnego „ja”. Jeśli do tej pory Twoim najpoważniejszym problemem było bałaganiarstwo, warto uświadomić sobie, że MOŻESZ to zmienić. Skoro ludzie zakładają własne biznesy, wymyślają podróże w kosmos i zwyciężają w walce ze swoimi ograniczeniami, dlaczego Ty nie mógłbyś tego zrobić? Jak zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że nie warto się męczyć i że strefa ( komfortu) w jakiej się znajduje jest dla niego bezpieczna 🙂 Każdy z nas może stworzyć nową wersję siebie, jednakże tylko wtedy, gdy będzie tego chciał. Skoro masz do dyspozycji pieniądze, dlaczego nie pójdziesz na trening? Skoro możesz kupić nowe i wygodniejsze auto, czemu ciągle jeździsz 20 letnim starociem?
Nowy TY. Tak może nazywać się projekt, który zaczniesz wdrażać zaraz po zakończeniu lektury. I obiecuję Ci jedno. Możesz długo czekać na efekt, możesz po drodze doświadczyć różnych nieprzyjemnych rzeczy, ale pamiętaj o jednym, MOŻESZ zmienić siebie 🙂

Trzecia rzecz, dotyczy braku aktualizacji oprogramowania. Jeśli przez 20 lat byliśmy uczeni, że chodzenie w garniturze do pracy to zbytnia elegancja, nie uda nam się stworzyć obrazu siebie, jako profesionalisty oraz człowieka który będzie realizował wielkie projekty. Stworzymy siebie jako osobę sprzed 20 lat. Technika cały czas idzie do przodu i daje nam naprawdę mnóstwo nowości. Począwszy od telefonów komórkowych, a skończywszy na zaawansowanych programach szkoleniowych. Strategia jaka przychodzi Ci na myśli gdy chcesz dobrze wyglądać, zdobyć wiedzę czy zrobić cokolwiek innego, może być totalnie nieaktualna. Warto zwrócić uwagę na nowe wersje informacji jakie posiadasz. Mogą to być zwyczaje panujące w domu, mogą style ubierania się, bądź sposoby spędzania wolnego czasu. Jeśli ciągle będziesz trwał w dawnych latach, nigdy nie posiądziesz tego czego pragniesz.

Robiąc ciągle to samo w taki sam sposób, będziesz osiągał identyczne rezultaty.
 
 
Zmień sposób w jaki działasz, a na pewno zauważysz różnicę. 
 
 

Jak osiągnąć sukces w życiu? 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na stan faktyczny. Jeśli Twoim celem było zrzucenie wagi i udało Ci się zapisać na siłownię, ale nie zmieniłeś środowiska, nic z tego nie będzie. Jeśli Ciągle chodzisz na przyjęcia, urodziny i wszelakie uroczystości gdzie „nie wypada” odmówić dokładki, nie dziw się, że Twoja waga za chwile znowu podskoczy. Stan faktyczny, czyli jak wygląda sprawa. Czy udało Ci się zmienić tylko swoje przyzwyczajenia, czy również otoczenie, które non stop prowokowało po podjadania?

   Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest wskazanie sobie drogi jaką chcesz podążać. Jeśli będziesz wiedział czego chcesz będziesz dążył właśnie do tego. Skoro Twoim cele jest wyjazd na Teneryfę, będziesz pytał znajomych czy nie mają tam mieszkania, będziesz zbierał fundusze, szukał najtańszych połączeń i robił wszystko by tam pojechać. Czas w jakim zrealizujesz swoje KONKRETNE marzenia będzie krótszy niż w sytuacji, gdy pomyślisz sobie, że chciałbyś pojechać na wakacje. W sumie to nie wiesz gdzie, wszędzie jest drogo, korki, niedobre towarzystwo, plaża jest brudna itd. Mając cel programujesz siebie do poszukiwania tego czego pragniesz. Chcesz sportowe auto? Twój umysł będzie robił co tylko w jego mocy by znaleźć kredyt, poszukać osoby która sprowadza takie auta, przejechać się, dopasować silnik do swoich wymagań i tak dalej.


Pragniesz osiągać wielkie sukcesy i realizować marzenia? W takim razie zmień siebie, a wtedy na pewno poczujesz różnicę 🙂


Zapraszam Cię do zapisania się na Newsletter, który swoją tajemną mocą sprawi, że będziesz mógł otrzymać kilka naprawdę ciekawych bonusów.  Materiały te, nigdy nie były i nie będą publikowane na blogu.  
Lista po prawej stronie 🙂 
Pozdrawiam mega pozytywnie Paweł Zieliński 
(Zdjęcie)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *